Sunday, March 25, 2018

Si ta joshni gjininë e kundërt?

Gra dhe vajza, nëse dëshironi të dukeni seksi dhe të joshni gjininë e kundërt, ju nevojitet vetëm një gjë, e ajo është që t’i...

5 pyetjet më të rëndësishme në karrierën e gjithkujt

Të gjithë ne arrijmë një pikë në karrierën tonë ku është shumë e rëndësishme që të ndalojmë dhe të reflektojmë mbi rrugëtimin që kemi...

Mitet mbi virgjërinë

Shpeshherë virgjëria është subjekt i lidhur në mënyrë të pashmangshme me moralin, traditën, gjininë dhe politikat seksuale. Në dokumentarin e saj të ri, "How...

Çfarë zbulojnë buzët tuaja për ju. Zbulojeni tani

Ekzistojnë teste të inteligjencës, personalitetit dhe studimeve të IQ, por ka edhe shenja që organet tona zbulojnë shumë për ne. Le të shohim se...

Si të përmirësojmë një ditë të keqe

Përjetimi i një dite të keqe nuk do të thotë se dhe vetë jeta është e tillë! Çdo gjë e ka një zgjidhje, po...

Cilat ushqime shkaktojnë fryrje barku

Eshte shumë e rëndësishme është të bëni dallimin midis fryrjes dhe kilogramëve të terpërt sepse këto probleme kërkojnë metoda të ndryshme për të ardhur...

Veshjet për femrat në stinën e dimrit

Stina e dimrit kërkon një stilim sa më trendy por njëkohësisht i rehatshëm dhe i ngrohte. Për ato vajza të cilat duan të spikasin...

Moda e figurave gjeometrike

Trendi i ngjyrave super-të forta ka pësuar menjëherë ndryshime në modën e viteve të fundit. Nga ngjyrat e mbyllura në stampimet me ngjyra të...

Shenjat e horoskopit që puthin më mirë

Dashi: Puthja e Dashit është energjike, e fuqishme dhe mbresëlënëse. Dashi aktit të puthjes i qaset me entuziazëm dhe ai di se si “ta...

Shkëlqimi i flokëve me kamomil

Nëse keni flokë të shkëlqyer, mundeni që ta shkëlqeni edhe më shumë, apo të nxjerrni fije më të shkëlqyera me ndihmën e njërit nga...

Maska për fytyrën të bëra vetë

Të kesh një lëkurë të hidratuar, të butë dhe me shkëlqim nuk është e thënë të shpenzosh shuma marramendëse. Janë produkte të  cilat gjithkush nga...

Kujdes nga produktet e kozmetikës

Produktet tuaja kozmetike duhet të ruhen në një vend të freskët e të thatë, ndryshe ata mund të jenë burim i rrezikshëm për sëmundje,...

Gërshetat, çfarë modelesh mund të realizojmë?

Gërshetat nuk janë thjesht një model flokësh që mamaja apo gjyshja na realizonte kur ishim të vogla. Tashmë, “braid hairstyle” modelet e flokëve me gërshëta...

Si të keni bishtin perfekt të flokëve tuaja

Të gjithë e dijmë se të pasurit e flokëve të gjatë dhe të shëndetshëm është padyshim një shenjë e bukurisë femërore. Por shpesh herë, femrave...

Veshjet për meshkujt në stinën e dimrit

Meshkujt e kanë të vështirë të ndajnë mendjen për veshjen, se cila është xhaketa e duhur apo këpucet e duhura që mund të veshë...

Rikthimi në modë i fundit të shkurtër veref

Është shfaqur së shumti në pasarale dhe në tapetin e kuq, fundi i shkurtër dhe veref. Tashmë ka ardhur koha që ky lloj modeli...

Ju mërzitin punët e shtëpisë? Ja si ndikojnë në shëndetin mendor

Punët e shtëpisë si; hekurosja, pastrimi, larja dhe punët e tjera të shtëpisë mund të reduktojnë dukshëm rrezikun nga dementia dhe sëmundja e Alzheimerit. Gjatë...

Si të kursejmë kur shkojmë në supermarkete?

Çfarë këshille ju japim, për të kursyer kur shkoni në supermarkete? Në pamje të parë mendoni se çfarë lidhje ka, por po të jeni...

Hijet për çdo ngjyrë të syve

Secili sy mund të shkëlqejë në gjithë shkëlqimin e tij me hijezim të duhur, dhe për çdo ngjyrë të syve, natyrisht përshtatet hijezimi i...

Këshilla për thonj të përsosur

Pamja e thonjve tuaj thotë shumë për ju dhe për këtë arsye është shumë e rëndësishme që të keni thonjtë e bukur dhe të...