Monday, April 23, 2018

Ylli i Bayern rrëfen përse nuk e heq shenjën nga fytyra

Famë dhe lek sa të duash, por pse nuk i heq nga fytyra shenjat e djegies Frenk Ribery? Sigurisht që nuk ka tifoz futbolli...

Zgjedhjet në FSHF, Bashkim Fino sfidon Armand Dukën

Ish-kryeministri Bashkim Fino mësohet se do të shpallë kandidaturën për President të Federatës Shqiptare të Futbollit që do të zhvillohet më 7 shkurt. Deri tani...

Zyrtare/ Cristiano Ronaldo fiton Topin e Artë 2017

Cristiano Ronaldo është shpallur pë herë të 5-të si fitues i Topit të Artë. “France Football” për të dytin vit radhazi ka vendosur që...

Trajneri del në konferencë shtypi si “Zorro” sikurse kishte premtuar

Trajneri i Shakthar Donetsk, Paulo Fonseca, u shfaq dje pas ndeshjes së fundit të Champions League në mënyrë të çuditshme. Në në konferencën për shtyp...

Plas te Juventusi, pas sherrit në dhomat e zhveshjes, 3 lojtarë...

Në mediat italiane së fundmi është raportuar se ka patur përplasje në dhomat e zhveshjes mes futbollistëve të Juventusit. Lajmi që trazon jo pak ndjenjat...

U dënua me 9 vite burg për përdhunimin e shqiptares, reagon...

Pas vendimit të gjykatës së Milanos që e dënoi me 9 vite burg brazilianin ish-futbollist të Milan, reagon Robinho, për veprën penale të dhunimit...

Gara për president të FSHF-së, Duka ‘thumbon’ Bashkim Finon

Armando Duka komentoi zërat për një kandidim të mundshëm të ish-Kryeministrit Bashkim Fino për postin e presidentit të Federatës Shqiptare të Futbollit. Në emisionin “Top...

VIDEO/ Berisha bën mrekullinë, shikoni çfarë pritje!

Portieri shqiptar Etrit Berisha ka qenë deçiziv në ndeshjen e sotme të skuadrës së tij Atalanta përballë Beneventos. Në minutën e 40-të, portieri shqiptar bën...

Bastexhinjve u buzëqesh fati, kompania do paguajë për golin e anuluar...

Në ndeshjen e mbrëmshme të La Ligas mes Valencias dhe Barcelonës, Lionel Messit iu mohua një gol i rregullt, shkruan SYRI.net. Gjuajtja e tij...

Shkarkohet De Biasi pas vetem 8 ndeshjesh

Pas vetëm 8 ndeshjesh të luajtura, ekipi spanjoll i Alavesit ka vendosur të shkarkojë nga posti i trajnerit, italianin Gianni de Biasi. Vendimi i klubit...

LAJM I FUNDIT/ Milan shkarkon Montelën, vjen Gattuso

Nuk ishte një “rrufe në qiell të hapur”. Milani njoftoi mëngjesin e sotëm shkarkimin e trajnerit Vincenzo Montella pas barazimit 0-0 të një dite...

FOTO/ Penallti kundër Lazio, Tare shpërthen ndaj arbitrit

Lazio-Fiorentina u mbyll në barazim 1-1. Bardhekaltrit kaluan të parët në avantazh, por një penallti e dhënë nga arbitri Massa në sekondat e fundit...

E bujshme! Igli Tare shpallet drejtori më i mirë sportiv i...

Igli Tare shpallet drejtori më i mirë sportiv i vitit në Itali në sondazhin e “Tuttomercatoweb”. “Tuttomercatoweb” ka shpallur sot rezultate e sondazhit dhe triumfues...

Ngjitje fantastike, Kombëtarja shqiptare shkon lart pas fitores ndaj Turqisë

Kombëtarja shqiptare në futboll fitojnë 9 pozicione në renditjen e përgjithshme të FIFA-s. Me sa duket fitorja kundër Turqisë në miqësore i ka shërbyer mjaft...

Ventura i befason të gjithë: Nuk e kam dhënë dorëheqjen!

Pas eliminimit nga Botërori, Giampiero Ventura i ka befasuar të gjithë pasi ka konfirmuar se nuk e ka dhënë dorëheqjen. Trajneri i Italisë ka folur...

Grezda: Ja gjëja e parë që më shkoi në mendje pasi...

Pas fitores kundër Turqisë, ka folur për mediat dhe lojtari i Kombëtares, Eros Grezda. Autori i golit të tretë, tha për “RTSH” se golin...

Lajm i mirë për Milanin, rikthehet ylli i madh

Napoli do të takohet me Milanin të shtunën me fillim nga ora 20:45, në kuadër të Serie A. Ky takim do të jetë mjaft i...

VIDEO/ Buffon në lot: E mbyll këtu! Më falni të gjithë!

Ka dalë para kamerave i përlotur Gigi Buffon para kamerave pas eliminimit nga Kupa e Botës. Kapiteni dhe emblema e Italisë kërkoi falje. “Më vjen...

Pas eliminimit Buffon në depresion, s’e kemi parë kurrë në këtë...

Italia ka mbetur jashtë Kampionatit Botëror “Rusi 2018”. Skuadra e Venturës nuk ka shkuar më shumë se barazimi 0-0 në shtëpi ndaj Suedisë, duke u...

VIDEO/ Goli i Sadikut

Shqipëria zhvilloi në “Antalya Arena” një ndeshje miqësore me Turqinë, e cila i shërben trajnerit Christian Panucci për nisjen e projektit të tij për...