Benfica-Chelsea, Costa: Jemi të përgatitur për gjithçka

Drejtori i Benficas, Rui Costa, ka thënë se klubi portugez nuk i frikësohet as Real Madridit e Barcelonës, e sidomos jo Chelseat, pas shortit të tërhequr të premten në mesditë që ka vënë përballë Benfican me klubin londinez. “Ne jemi klub i madh dhe ne nuk kemi frikë nga askush. Do të jenë ndeshje shumë të ngushta, por kemi gjasa. Ne jemi ndër tetë “Chelsea është ekip i madh, me lojtarë të mëdhenj, por Benfica po ashtu është ekip i ekipet më të mira në Evropë me plot meritë. Ne nuk kemi mundur të kërkojmë një ekip më të lehtë, pasi nuk ka ekipe të lehta. Ne luajmë edhe në shtëpi, por edhe në udhëtim. Nuk na frikëson fakti që së pari luajmë në Estadio Da Luz e më pas në Stamford Bridge”, u shpreh ai.

Sfidat çerekfinale

1. APOEL Nicosia-Real Madrid

2. Marseille-Bayern Munchen

3. Benfica-Chelsea

4. Milan-Barcelona

Shorti i gjysmëfinaleve

Fituesja 3-Fituesja 4

Fituesja 1-Fituesja 2

 

Comments are closed.