Bidai

33210-a-still-from-the-show-sapna-babul-ka-bidaai.jpg
Bidai është një nga premierat më të fundit në ekranin e Televizionit Klan, në këtë sezon të ri, në cilësinë më të lartë të figurës dhe zërit, HD.

Seriali “Bidai” solli në 17:15 historinë e dy motrave, fati i të cilave do të përcaktohet nga pamja e tyre e jashtme. Jeta e Sadnes, vajzës së adoptuar është e lumtur.

Të gjithë e duan pasi është e bukur. Ndryshe ndodh me të motrën e cila nuk gëzon hijeshinë e saj.

Nëna e tyre bën diferenca mes vajzave, duke dashur më shumë atë biologjike. Sadna fillon të “ndëshkohet” për bukurinë e saj, por Ragini e do atë pa kushte.

Në prodhimin Indian që vjen për herë të parë në një ekran shqiptar do të gjeni përgjigjen e pyetjes, a janë njerëzit e bukur më të lumtur?

Pas suksesit që “Bidai” po fiton në Shtetet e Bashkuara dhe shumë vende të Evropës, një tjetër serial do të ketë transmetimin e tij të parë në ekranin e Televizionit Klan.

Ne serin e fundit te Bidait:

Nje djal i ri kishte rene ne dashuri me Sakshin (gruan e re te Alekut) dhe parat e familjes Raxhvanxh.Ai rremben Sakshin vajzen e Ragnit dhe te Sadnes.Nderkohe ai i thote Sakshit te telefonoj Vasundren dhe duhet te kuptohet qe femijet i ka rrembyer ajo perndryshe do ta qellonte Khushin (vajzen e Sadnes).Ajo i thote Vasus se nqs deshiron te kthehen ato duhet te paguajne 50lak dhe ti dergojne parat ne shtepine Agra.Vasu i thote t’ja kthej menjeher mbesat e saj ose do ta vrase.Ragni e merr telefonin dhe i thote se si mund ta bente ajo kete gje.Sakshi e mbyll telefonin.Tarun i’a mbyll telefonin.Alek dhe Vinu vendosin te shkojne ne ndertesen Agra.Vasundra ben gati parate.Ragni e çoroditur lajmeron Anmolin (burrin e saj te ri pas vdekjes se Ranvirit) se kane rrembyer Tamin dhe Khushin.Ajo i thote se mendon se i ka rrembyer Sakshi.Tarun (burri qe i rrembeu) lidh Sakshin dhe i thote se e dashuron.Ajo i zgjidh duart dhe i thote se nuk mund te marre asgje nga familja Raxhvanxh sa te jete gjalle ajo!Ai e qellon me shuplake ate.Khushi dhe Tamana fillojne ta qellojne me kuti,dhe ai menjeher i qellon te dyja me shuplake.Ai u drejton pistoleten dhe u thote e pushojne.Sakshi u del para dhe i thote se s’mund ti beje asgje atyre.Tarun i thote” Si te duash Sakshi ti gjithsesi do te vdisje”.Ne ato momente del Aleku e shtyen Tarunin dhe e terheq Sakshin (si i mire qe eshte nuk do ti lejonte vetes qe ti vdiste dhe Sakshi).Ai fillon te zihet me Tarunin,dhe ne ato momente vjen Vinu dhe nuk e lejon Tarunin ta qelloje Alekun me grushte.Tarun kap pistoleten dhe i thote te drejtojn çanten me para drejt tij.Vinu e çon drejt tij.Ai e merr çanten por ne ato momente del Anmol dhe e kap.Aty vjen policia dhe e kapin Taranin.Te gjithe te shqetesuar presin ne shtepi.Vinu dhe Anmol hyjne ne shtepi se bashku me Khushin dhe Tamanen.Ragni i perqafon te dyja.Anmoli i thote qe te mos shqetesohen,sepse çdokush eshte mire dhe policia e arrestoi Tarunin.Vasu e pyet nese e arrestuan dhe Sakshin!Nderkohe Aleku dhe Sakshi hyjne ne shtepi.Vasu fillon ti bertase dhe e pyet se si arriti ti rrembeje femijet.Aleku i shpjegon se ajo po i mbronte.Vasu i thote “Nje moment Alek.Me çfare fytyre erdhe ketu Sakshi?Shko tani prej ketu.Shko” dhe Tamana i thote “Jo ju lutem” dhe i bie te fiket.Doktoresha i thote Anmolit dhe Ragnit se Tamana ka kaluar nje shok.Sakshi ben gati valixhen per te ikur.Ajo i thote Alekut se eshte koha per tu ndare me te gjithe ju!Khushi i lutet te mos shkoje.Vasu i thote se mund te shkoje.Alek refuzon.Aleku i thote se ajo gjithçka beri per te mbrojtur Khushin dhe Tamanen.Khushi i thote “Gjyshe babai ka shume te drejte ajo eshte nje mama shum e mire” dhe i tregon gjithçka! Por prisni pak Aleku dhe Sakshi nuk jane zyrtarisht te martuar ajo thjesht konsiderohet si gruaja e tij dhe Aleku thote deshiren e tij “Dua te martohem me Sakshin”! Vasu pranon dhe e gjitha familja behen gati per dasme. Por as Ragni nuk eshte martuar me Anmol.Tamana e pyet Vasun nese dhe prinderit e saj mund te martoheshin ate dite.Ragni i thote se ata jane pothuajse te martuar. Tamana i thote “Por une nuk ju kame pare ju te martuar.Khushi do t’i shihte prinderit e saj”.Se fundmi pranojne. Sakshi ve ne gjume Alekun dhe Khushin dhe sheh foton e Sadnes.Aty ajo i premton se do kujdeset gjithnje per Alekun dhe Khushin. Te nesermen behene gati te gjitha Khushi dhe Tamana fillojne te luajne me baballaret e tyre. Vasu u dergon dhuratat 2 nuseve. Ato dalin nga dhoma te gjithe fillojne te kercejene. Gjithmone ne kujtim te Sadnes dhe te Ranvirit.

Similar Posts