Brusketa me ton dhe majonez

Read Time:1 Minute, 0 Second

Brusketat janë një ide shumë e mirë për të shtuar larmishmërinë e darkës tuaj dhe për të impresionuar miqtë. Nëse do t’i vendosni në mes të tavolinës, do të shihni që të gjitha duart do të zgjaten rreth tyre. Brusketat kanë një gamë të gjerë variantesh dhe përbërësish, por përbërësi themelor është sigurisht buka.

Më poshtë do të njiheni më brusketën me ton dhe majonez. Një bashkim tillë do t’ju rezultojë tepër i shijshëm, veçanërisht nëse kombinohet me pomodorini apo domate.

Brusketa ton dhe majonez

Brusketa me ton dhe majonez

Përbërësit:

  • 5 feta bukë normale ose preferohet bageta franceze
  • 250 ml majonez
  • 100 gr ton i konservuar
  • 500 gr pomodorini/ domate

Përgatitja:

Fetat e bukës i prejmë në katërsh, ose nëse kemi marrë bagetën thjesht e bëjmë në feta. Zgjedhim vetë t’i thekim pak ose jo. Më pas fillojmë të pregatisim salcën, duke përzier mirë majonezën me tonin. Preferohet që toni të jetë me shije natyrale. Në këtë moment i lyejmë brusketat me salcën e përftuar dhe i vendosm sipër një gjysëm pomodorini, ose pak domate të prerë në kubik. I vendosim brusketat në një pjatancë të këndshme dhe suksesi është i garantuar. Njerëzit do të çmenden për to.

Përgatiti: Romina Ziu

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Makarona me spinaq
Next post Ide origjinale si ndërtohet pema e familjes / Foto