Categories
Tech

Canon prezanton EOS M2

Nëse ja vlen, ndaje me miqtë...
Share on Facebook
Facebook
0Pin on Pinterest
Pinterest
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

canonCanon-i, kishte prezantuar vitin e kaluar, fotoaparatin e tyre të parë me lentë të këmbyeshme, por pa pasqyrë. Ishte fjala për modelin EOS M dhe tani vjen pasardhësi i tij me emrin EOS M2. Krahasuar me paraardhësin e tij, EOS M2 sjell disa të reja të rëndësishme. Në radhë të parë, aty është sistemi i autofokus-it, deri në 2.3 herë më i shpejtë, që tani mbulon 80% të kornizës.

Një risi tjetër është posedimi i Wi-Fi-së, për ndarjen e lehtë të materialit të inçizuar dhe aftësinë për të kontrolluar fotoaparatin me anë të telefonit të mençur, ndërsa në të njëjtën kohë vëllimi i përgjithshëm i fotoaparatit është zvogëluar për 8%. Sensori APS-C, ka mbetur i njëjtë me modelin e mëparshëm dhe ka një rezolucion prej 18 Megapiksela.

Ndjeshmëria maksimale është ISO 25600 dhe shpejtësia e imazhit të vazhdueshëm është, 4,6 foto për sekondë. Çmimi i sugjeruar me pakicë është 820$ për fotoaparatin dhe objektivin: EF – M 18 – 55mm f/3.5-5.6 IS STM, ose 630$, pa objektivin shtesë.

Nëse ja vlen, ndaje me miqtë...
Share on Facebook
Facebook
0Pin on Pinterest
Pinterest
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *