Wednesday, December 12, 2018

Vdekja e 13 vjeçares në Tiranë, familjarët: Evranë me armë zjarri!

Familjarët e 13-vjeçares që ndërroi jetë mbrëmë në rrethana të paqarta deklarojnë se vajza është vrarë me armë zjarri. Ata thonë për Report se Kasandra...

Hyri dy herë në lokal, si tentoi Elvana Gjata të merrte...

TIRANË- Detaje të reja zbulohen nga sherri i së enjtes së 4 tetorit në zonën e Bllokut që përfunoi me vrasjen e 28-vjeçarit Fabian...

VIDEO/ Bllokohet gomonia me 5 milionë euro kanabis, arrestohen 2 skafistë...

Policia italiane ka bllokuar një gomone me 500 kg kanabis që vlente 5 milionë euro dhe ka vënë në pranga dy shqiptarë. Mediat italiane...

‘Më jep para ose t’i publikova fotot’, arrestohet 21-vjeçari. Emri

Policia e Tiranës ka arrestuar një 21-vjeçar pasi akuzohet për kanosje për dhënie pasurie ndaj një vajzë. Në pranga u vu shtetasi Ylli Kaçi, 21...

Rrëfimi i dëshmitarit: Si nisi sherri me armë në lokalin në...

Redi Popescu, pronali i lokalit në zonën e ish bllokut natën e së enjtes, tregoi në prokurori se si nisi konflikti mes dy grupeve,...

TAP zbulon thesaret e 5 mijë vjetëve më parë në Turan...

Në një zonë të pasur bujqësore, në afërsi të qytetit të Korçës, në Shqipërinë juglindore, gjatë punës së ndërtimit të një gazsjellësi nga Shqipëria...

Telekom në shitje / Bie oferta serbe për të blerë Telekom,...

Kompania ‘Telekom Albania’ tashmë ka një ofertues të ri! Burime nga qeveria shqiptare por edhe nga Dhoma e Tregtisë së Shqipëri-Turqi kanë konfirmuar jo zyrtarisht...

Gjykata e Tiranës, 1671 kërkesa për divorce janë depozituar në 9...

Sipas statistikave të Gjykatës së Tiranës, në harkun kohor të 9 muajve janë depozituar në total 1671 padi për zgjidhje martese. Koha e shqyrtuar...

I arrestuan vëllain, Alketa Vejsiu reagon për herë të parë nga...

“Gjithçka që ndodh jashtë nuk interferon në muzikën e jetës këtu brenda”. Kështu është shprehur moderatorja Alketa Vejsiu sapo ka nisur shfaqjen e mbërmjes së...

Çfarë po ndodh me ‘Portokalli’?! Vis Pupa nuk kthehet, Erand Sojli...

Pas pushimeve verore, spektakli i njohur i humorit “Portokalli” por përgatitet për startin e sezonit të ri. Por ky prag sezoni është shoqëruar me...

Ilaçet në farmacinë shtetërore të QSUT, 93 % janë të skaduara

Të dhënat e siguruara nga BIRN tregojnë se rreth 93 për qind e medikamenteve që gjenden në farmacinë qendrore të QSUT-së janë të skaduara-dëm...

Shpërndante drogë afër shkollave 9-vjeçare në Tiranë, pranga të riut

Policia e Tiranës ka sekuestruar 32 doza me kannabis, ndërsa në pranga ka rënë Leonard Doka. Burime zyrtare thanë se 22-vjeçari akuzohet se shpërndante...

Kufizimi i importit të mjeteve mbi 10 vjet të përdorura /...

Në ditën pa makina, Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi, ka bërë të ditur gjatë një takimi me distributorët e automjeteve, se qeveria...

Raporti i UNECE, Shqipëria nuk vlerëson ndikimin shëndetësor të ndotjes së...

Shqipëria nuk vlerëson ndikimin shëndetësor të ndotjes së ajrit, duke penguar matjen e saj të progresit drejt synimit të objektivave të mijëvjeçarit (SDG) të...

Lajmi i keq/ Ja çfarë do ndodhë nga 1 Janari 2019...

Nga 1 janari i vitit 2019 nuk do të lejohet importimi i makinave të përdorura mbi 10 vjet prodhim. Projektvendimi, i përgatitur nga Ministria e...

Gjermania, familja shqiptare do të deportohet, babai kërcënon me hedhje të...

Pak ditë pasi një kryefamiljar shqiptar humbi jetën duke u hedhur nga një urë në Gjermani sepse kishte marrë njoftimin për deportim në Shqipëri,...

Vjedhja me dekoderat, kushtonin 300 lekë, u shitën për 30 euro!

Dekoderat kanë një çmim mjaft të lirë. Ato kushtojnë vetëm 3 dollarë në blerjet online ose 300 lekë, në një kohë që qytetarëve shqiptarë...

Qindra shkodranë dhe përfaqësues të klerit i bashkohen marshit kundër krimit...

Qindra qytetarët shkodranë dhe përfaqësues të klerit në Shqipëri, i janë bashkuar marshimit të organizuar nga të rinjtë në qytetin e Shkodrës.

Rama e përjashtoi nga PS, reagon deputeti i Laçit

Në mbledhjen e sotme të Asamblesë Kombëtare të PS-së kryeministri Rama përjashtoi nga grupi parlamentar deputetin Gjetan Gjetani, pasi sipas tij kishte...

Durrës / Përfshihet nga zjarri një banesë, alarmohen banorët

Një banesë është përfshirë nga flakët mbrëmjen e sotme. Ngjarja ka ndodhur në lagjen nr. 2 në Durrës dhe fatmirësisht nuk ka...