Zbulohet ‘gabimi’ në spitalin italian / ‘Pacienti 1’ me koronavirus

Një ditë më parë, kryeministri italian, Giuseppe Conte tha se një spital në Itali nuk zbatoi procedurat siç duhet, duke lejuar përhapjen e koronavirusit. Në fakt, Italia tashmë është bërë vatra prej nga po përhapet sëmundja në Europë. Sipas gazetës Corriere della Sera, gabimi është shënuar në spitalin e qytetit Codogno. Mattia, i njohur edhe si […]

Foto / Artisti përballë Diktaturës!

Nëse ka një rast kuptimplotë që tregon, se si shteti ligjor shqiptarë ka rënë dhe mbi të është instaluar autokracia e Edi Ramës; është ai Teatrit Kombëtarë. Me ligje speciale për vetëm një klient të oborrit të kryeministrit dhe kryebashkiakut, duke shkelur kushtetutën dhe madje edhe konventa evropiane, po grabitet toka publike dhe shkatërrohet një […]

“Lasgushi” parkohet në Stamboll / A u zhduk Air Albania?

Shtohen hijet e dyshimit për kompaninë kombëtare të fluturimit AIR ALBANIA. Mediat e huaja po shkruajnë çdo ditë mbi fatin e kësaj kompanie për të cilën Kryeministri Edi Rama deklaroi se do të ishte krenaria e fluturimeve shqiptare. Këtë të enjte janë mediat turke ato që shtojnë më shumë pesimizmin mbi aktivitetin e këtij projekti. […]

Punimet në rrugë, nga 4 janari bllokohet autostrada Tiranë-Durrës

Nga 4 janari autostrada Tiranë-Durrës do të mbyllet. ARRSH njoftoi se paralizimi i automjeteve në këtë aks do të bëhet për shkak të punimeve të dy tombinove në segmentin rrugor (autostrada) Tiranë–Qafë Kashar. Lëvizja në autostradë nga mbikalimi Kamëz – Mbikalimi Qafë Kashar, Rinas do të mbyllet plotësisht për trafikun në të dyja drejtimet e […]