Categories
Argëtim

Bidai

33210-a-still-from-the-show-sapna-babul-ka-bidaai.jpg
Bidai është një nga premierat më të fundit në ekranin e Televizionit Klan, në këtë sezon të ri, në cilësinë më të lartë të figurës dhe zërit, HD.

Seriali “Bidai” solli në 17:15 historinë e dy motrave, fati i të cilave do të përcaktohet nga pamja e tyre e jashtme. Jeta e Sadnes, vajzës së adoptuar është e lumtur.

Të gjithë e duan pasi është e bukur. Ndryshe ndodh me të motrën e cila nuk gëzon hijeshinë e saj.

Nëna e tyre bën diferenca mes vajzave, duke dashur më shumë atë biologjike. Sadna fillon të “ndëshkohet” për bukurinë e saj, por Ragini e do atë pa kushte.

Në prodhimin Indian që vjen për herë të parë në një ekran shqiptar do të gjeni përgjigjen e pyetjes, a janë njerëzit e bukur më të lumtur?

Pas suksesit që “Bidai” po fiton në Shtetet e Bashkuara dhe shumë vende të Evropës, një tjetër serial do të ketë transmetimin e tij të parë në ekranin e Televizionit Klan.

Ne serin e fundit te Bidait:

Nje djal i ri kishte rene ne dashuri me Sakshin (gruan e re te Alekut) dhe parat e familjes Raxhvanxh.Ai rremben Sakshin vajzen e Ragnit dhe te Sadnes.Nderkohe ai i thote Sakshit te telefonoj Vasundren dhe duhet te kuptohet qe femijet i ka rrembyer ajo perndryshe do ta qellonte Khushin (vajzen e Sadnes).Ajo i thote Vasus se nqs deshiron te kthehen ato duhet te paguajne 50lak dhe ti dergojne parat ne shtepine Agra.Vasu i thote t’ja kthej menjeher mbesat e saj ose do ta vrase.Ragni e merr telefonin dhe i thote se si mund ta bente ajo kete gje.Sakshi e mbyll telefonin.Tarun i’a mbyll telefonin.Alek dhe Vinu vendosin te shkojne ne ndertesen Agra.Vasundra ben gati parate.Ragni e çoroditur lajmeron Anmolin (burrin e saj te ri pas vdekjes se Ranvirit) se kane rrembyer Tamin dhe Khushin.Ajo i thote se mendon se i ka rrembyer Sakshi.Tarun (burri qe i rrembeu) lidh Sakshin dhe i thote se e dashuron.Ajo i zgjidh duart dhe i thote se nuk mund te marre asgje nga familja Raxhvanxh sa te jete gjalle ajo!Ai e qellon me shuplake ate.Khushi dhe Tamana fillojne ta qellojne me kuti,dhe ai menjeher i qellon te dyja me shuplake.Ai u drejton pistoleten dhe u thote e pushojne.Sakshi u del para dhe i thote se s’mund ti beje asgje atyre.Tarun i thote” Si te duash Sakshi ti gjithsesi do te vdisje”.Ne ato momente del Aleku e shtyen Tarunin dhe e terheq Sakshin (si i mire qe eshte nuk do ti lejonte vetes qe ti vdiste dhe Sakshi).Ai fillon te zihet me Tarunin,dhe ne ato momente vjen Vinu dhe nuk e lejon Tarunin ta qelloje Alekun me grushte.Tarun kap pistoleten dhe i thote te drejtojn çanten me para drejt tij.Vinu e çon drejt tij.Ai e merr çanten por ne ato momente del Anmol dhe e kap.Aty vjen policia dhe e kapin Taranin.Te gjithe te shqetesuar presin ne shtepi.Vinu dhe Anmol hyjne ne shtepi se bashku me Khushin dhe Tamanen.Ragni i perqafon te dyja.Anmoli i thote qe te mos shqetesohen,sepse çdokush eshte mire dhe policia e arrestoi Tarunin.Vasu e pyet nese e arrestuan dhe Sakshin!Nderkohe Aleku dhe Sakshi hyjne ne shtepi.Vasu fillon ti bertase dhe e pyet se si arriti ti rrembeje femijet.Aleku i shpjegon se ajo po i mbronte.Vasu i thote “Nje moment Alek.Me çfare fytyre erdhe ketu Sakshi?Shko tani prej ketu.Shko” dhe Tamana i thote “Jo ju lutem” dhe i bie te fiket.Doktoresha i thote Anmolit dhe Ragnit se Tamana ka kaluar nje shok.Sakshi ben gati valixhen per te ikur.Ajo i thote Alekut se eshte koha per tu ndare me te gjithe ju!Khushi i lutet te mos shkoje.Vasu i thote se mund te shkoje.Alek refuzon.Aleku i thote se ajo gjithçka beri per te mbrojtur Khushin dhe Tamanen.Khushi i thote “Gjyshe babai ka shume te drejte ajo eshte nje mama shum e mire” dhe i tregon gjithçka! Por prisni pak Aleku dhe Sakshi nuk jane zyrtarisht te martuar ajo thjesht konsiderohet si gruaja e tij dhe Aleku thote deshiren e tij “Dua te martohem me Sakshin”! Vasu pranon dhe e gjitha familja behen gati per dasme. Por as Ragni nuk eshte martuar me Anmol.Tamana e pyet Vasun nese dhe prinderit e saj mund te martoheshin ate dite.Ragni i thote se ata jane pothuajse te martuar. Tamana i thote “Por une nuk ju kame pare ju te martuar.Khushi do t’i shihte prinderit e saj”.Se fundmi pranojne. Sakshi ve ne gjume Alekun dhe Khushin dhe sheh foton e Sadnes.Aty ajo i premton se do kujdeset gjithnje per Alekun dhe Khushin. Te nesermen behene gati te gjitha Khushi dhe Tamana fillojne te luajne me baballaret e tyre. Vasu u dergon dhuratat 2 nuseve. Ato dalin nga dhoma te gjithe fillojne te kercejene. Gjithmone ne kujtim te Sadnes dhe te Ranvirit.

Categories
Argëtim

Problemet e të qenit bionde

Argëtuese dhe komike .

 

Categories
Argëtim

Njerëz që ngjasojnë me personazhe vizatimore

Categories
Argëtim

Nënë Tereza, statuja me armë në Miami

Po sikur nënë Tereza të kishte qenë një nismëtare lufte në vend të një misionareje? Po sikur Gandi të “mbillte” dhunë në vend të inspironte të drejtat civile të individëve? Janë këto disa nga pyetjet e ngritura në ekzibicionin me monumente në Bayfront Park, USA, me titull : “War to War”.

Aty gjenden figura të rëndësishme historike sikurse tregohen në foto, por edhe artistë të ndryshëm. Të gjithë kanë një pozë me një armë zjarri. Luftë në vend të paqes, po sikur të ishte ndryshe? Shikoni fotot:

 

 

Categories
Argëtim

I porsalinduri nuk lëshon të ëmën

Pamje fantastike dhe drithëruese: