Wednesday, December 12, 2018

Xhelal Marku: Ju tregoj sfidat e turizmit shqiptar

Intervistë me studiuesin dhe publicistin Xhelal Marku, autor i librit "Turizmi Shqiptar" Nga Qazim Shehu - Libri juaj për turizmin shqiptar ka zgjuar një interes...

Kërkim për kufomë dhe shpresë për jetë, ende pa gjurmë nga...

Pavarësisht kërkimeve për afro 4 orë e gjysmë edhe gjatë ditës së sotme, në vendgrumbullimin e mbetjeve në Sharrë, ende nuk ka shenja nga...

Hunziker pret nje femije nga Tomaso Trussardi ?!

Ajo mund te fshehe dicka te bukur. Ka ngrene dreke me te fejuarin e saj Tomaso Trussardi dhe flet me nenen e saj Ilke....

Meta: Çorovoda do të jetë qendër e rëndësishme turistike

Lideri i LSI-së dhe deputeti i qarkut Berat, Nasip Naço, inaugurojnë lulishten kryesore të qytetit pas përfundimit të punimeve kryetari i Lëvizjes Socialiste për...

EULEX-i, rast tjetër ndaj Fatmir Limajt

Prokuroria e EULEX-it ka hapur edhe një rast tjetër hetimi për korrupsion ndaj Fatmir Limajt. Zëdhënësja e EULEX-it, Bardha Azari, i ka thënë transmetuesit...

Topalli merr mbështetjen e Britanisë së Madhe për integrimin në BE

Kryetarja e Kuvendit, zonja Jozefina Topalli, ka nisur vizitën e dytë zyrtare në Britaninë e Madhe, me një pritje të veçantë rezervuar nga Kryetari...

Qeveria, nismë e re për punësimin e të rinjve

Qeveria shqiptare, prej kohësh, po ndërmerr një nismë për t`i njohur të rinjtë me tregun e punës në mënyrë që ata ta vlerësojnë këtë...

Plas grushti ne parlamentin e Ukraines

Sherr në parlamentin ukrainas. Dhjetëra deputetë të partisë së opozitës, Svoboda dhe disa të partisë në pushtet, pas fjalëve ofenduese midis njeri-tjetrit kanë përfunduar...

Miratohet rregullorja uniforme e kontrollit të territorit

Këshilli i Ministrave miratoi vendimin “Për miratimin e rregullores uniforme të kontrollit të zhvillimit të territorit”. Duke u ndalur në këtë vendim të rëndësishëm,...

PD: Kandidatët e PS-së, të lidhur me krimin

Partia Demokratike ka akuzuar kreun e partisë Socialiste Edi Rama se po prezanton kandidatë për deputet të lidhur me biznesin e pisët dhe krimin....

Tiranë, konfiskohen 170 konserva peshku me datë skadence të falsifikuar

Standardet ushqimore në Shqipëri mbeten ende shumë të ulëta dhe rreziqet për konsumatorin shqiptar po shtohen. Vetëm pak ditë më parë, në një prej...

Policia e Tiranës: Aksion gjithëpërfshirës për parandalimin e krimeve

Kundër xhamave të zinj, aksion i policisë rrugore në Tiranë Zëdhënësja e policisë së Tiranës, Alma Katragjini, nëpërmjet një deklarate për mediat, bën me dije...

Konfliktet në zgjedhje, të kërcënohesh për shkak të partisë që simpatizon

Zgjedhjet elektorale në Shqipëri, së shpejti arrijnë drejt pikës së startit. Për fat të keq, në gjithë këto vite, ato nuk kanë qenë modeli...

Ministri i Mbrojtjes viziton fregatën franceze “Jean de Vienne”, në Portin...

Imami: Rritje e bashkëpunimit mes dy vendeve Dje në mesditë, ministri i Mbrojtjes, z. Arben Imami, i shoqëruar nga shefi i Shtabit të Përgjithshëm i...

Mjekët, të kërcënuar: Shteti të na mbrojë nga sulmet

Reagon Urdhri i Infermierit ndaj incidentit të ndodhur në ambientet e QSUT-së Ka reaguar Urdhri i Infermierit ndaj incidentit që ndodhi pak ditë më parë...

Nis rikonstruksioni i rrugës “28 Nëntori” në kryeqytet,Bashkia: Ja si ndryshon...

Ndërhyrjet në akset rrugore, devijim për lëvizjen e mjeteve të transportit publik qytetës dhe qytetarëve Nisja e rikonstruksionit të rrugës “28 Nëntori” ndryshon itinerarin e...

Berisha, takim me Pierre-Marcel Favre: I befasuar nga zhvillimi i vendit

Kryeministri Sali Berisha priti në një takim, botuesin e njohur franko-zviceran Pierre-Marcel Favre. Zoti Pierre-Marcel Favre tha se kishte mundur të vizitonte Shqipërinë edhe...

Të djathtët, të bashkuar për t’i paraprirë neokomunizmit

Ata që ende flenë në pelenat e diktaturës, qe ende nuk kanë kërkuar ndjesë publike, kërkojnë të hanë çdo vlerë dhe me babëzinë e...

Babai tenton të vrasë me thikë djalin, arrestohet

Një 49-vjeçar është arrestuar nga policia e Shkodrës pasi ka tentuar të vrasë me thikë djalin e tij 16-vjeçar. Ngjarja e rëndë është shënuar...

Nishani: KQZ të orientohet nga Kushtetuta, e drejta dhe ligji zgjedhor

Presidenti Bujar Nishani priti sot në një takim anëtarët e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve. Pasi i uroi për detyrën, Presidenti Nishani shprehu bindjen se...