Monday, November 19, 2018

5 ushqimet që ndihmojnë të mbetesh shtatzënë

Jeni njëra nga ato që po provoni te mbeteni shtatzënë dhe nuk ia arrini, e pyesni si të mbetem shtatzënë? Këtu në këtë artikull...

Vlerat e mollës vërtetohen shkencërisht

Frutat luajnë rol pozitiv në parandalimin e disa sëmundjeve me rrezik për jetën Njihet si një nga frutat më dobiprurëse për organizmin, pasi kryen një...

Dieta jeshile për një javë

E përse të mos provojmë të ndryshojmë një herë, të paktën për një javë, mënyrën e të ngrënit? Nuk bëhet fjalë vetëm të biem...

Për një humor të mirë: konsumoni ushqime të pasura me vitamina...

Vitamina B12 mund ta gjendet tek mishi i kuq, pula, peshku dhe produktet e qumështit. Nëse ju preferoni spec djegës, fasule të kuqe ose mish...

Humb peshe duke parë filma të frikshëm

Shkencëtarët theksojnë se mund të humbni peshë, duke qëndruar dhe shikuar filma, por me të vetmin kusht që filmi të jetë i zhanrit horror....

Limoni dhe dobitë e pazëvendësueshme te tij

Përfitimet shëndetësore që marrim nga limoni janë të pazëvendësueshme (një nga të cilat është humbja e peshës qe shqetëson rëndom), por nëse limoni do...

Dieta e mollës

Mollë
Dieta e mollës është një ndër dietat më të famshme në botë, e cila ka si program të sajin konsumimin e 3 mollëve në...

Si të kemi bark të sheshtë

Dietat, zakonisht, kanë një program të vështirë për t’ju përmbajtur, e ka të tilla dieta që pasi ta keni përfunduar, ua kthehen ato pak...

Diete e shendetshme: për 1 javë humbisni kg e tepërta

Diete e shëndetshme
Të shqetësuar për kilogramët e tepërta? Tashmë kjo është dieta e shëndetshme që vjen si zgjidhje për ju. Ju duhet veçse ta zbatoni dhe...

Dieta për një mashkull elegant

Perime, bulmetra dhe kafe Ka shumë meshkuj të cilët duan të heqin kilet e tepërta për të pasur një trup elegant dhe të shëndetshëm. Për...

Ushqime për dobësim; mënyra më e mirë për të humbur peshë

Keni pyetur veten së fundmi 'si të dobesohemi'? Të ashtuquajturat super-ushqimet, janë ushqyese dhe dhënëse energjie që ndihmojnë në ndërtimin e kockave, parandalimin e sëmundjeve...

Shenjat që dieta s’është për ju

1. Ju ëndërroni për ushqimet 2. Ideja juaj rreth një vakti "të lehtë" 3. Se imagjinoni vaktin pa një ëmbëlsirë 4. Emocionet i shfaqni duke ngrënë 5. Ju...

Dieta si të heqim celulitin

si të heqim celulitin
Si të heqim celulitin? Shumë femra vuajnë nga celuliti në pjesë të ndryshme të trupit të tyre. Kjo prej shumë arsyesh, ndër më kryesoret: mungesa...

Dieta: të humbësh 9 kg për 14 ditë

Nëqoftëse kjo dietë do të ndiqet në mënyrë rigoroze për 14 dite, ju do të humbisni 9 kg. Kjo dietë njihet ndryshe si dieta...

Dieta braziliane

Dieta braziliane zgjat katër javë dhe me ndihmën e saj mund të humbni deri në 12 kilogramë. Do të hani 4-5 herë në ditë,...

Mënyra të lehta për të humbur peshë

1. Pi ujë Thjesht sigurohu të pish 8 deri 10 gota ujë në ditë për çdo ditë. Mos e zëvendëso me ndonjë pije tjetër. Trupi...

Dieta Holliwood

Dieta me Grejpfrut, që gjithashtu është quajtur Dieta Holliwood-it, gjendet mes nesh që nga 1950. Ka shumë versione të kësaj diete për humbje peshe...

Si ta largoni dhjamin nga trupi?

Aktiviteti i rregullt fizik përveç se ndihmon në ruajtjen e shëndetit, ndihmon edhe në shkrirjen e dhjamit dhe ndërtimin e një trupi muskulor dhe...

Dieta më e shëndetshme dhe efikase

“Ngrënia e një luge mjaltë çdo natë para se të flihet bën që të humbet peshë. Nuk është një dietë çudibërëse, por një mënyrë...

Ja cila është pesha ideale

Ne të gjithë përpiqemi të ruajmë peshën ideale, por sa të vështirë e kemi për “ta mbajtur” atë. Cila është në të vërtetë pesha...