Edhe Enrique Iglesias do vijë në Shqipëri, ja kur …

Edhe Enrique Iglesias do vijë në Shqipëri, ja kur …

Ylli i muzikës botërore, Emeli Sande do të performojë për “Natën e Bardhë” në Tiranë. Artisten e njohur pritet ta ndjekin një numër i madh adhurues të kryeqytetit në sheshin “Skënderbej”, pasi fama e këngëve të saj është mbarëkombëtare. Por Bashkia e Tiranës duket se ka rezervuar një tjetër surprizë për kryeqytetasit, pasi në muajin…

Sonte pritet shi meteorësh. Ja kur mund ta shihni

Sonte pritet shi meteorësh. Ja kur mund ta shihni

Netët mund të jenë bërë më të gjata, por duket sikur nuk ka fund të ngjarjeve astronomike për t’i mbajtur ato interesante. Kjo fundjavë shënon kulmin e rënies së  meteorëve Taurid, që vjen nga mbeturinat e kometës Encke. Megjithëse nuk është aq aktive sa edhe Orionidët më të njohur ose rënia e meteorëve Perseids, ajo…

Video / Nata e bardhë në Tiranë, kjo është këngëtarja ndërkombëtare që do të këndojë për shqiptarët

Video / Nata e bardhë në Tiranë, kjo është këngëtarja ndërkombëtare që do të këndojë për shqiptarët

Nata e Bardhë këtë nëntor do të ofrojë argëtim falas dhe shumë aktivitete të këndshme, për të gjithë ata që planifikojnë të shkojnë në sheshin Skëndërbej për të festuar. “Yjët do të shndrrisin por më shumë ai i ardhur nga Britania“- thuhet në njoftimin e Bashkisë. Bëhet fjalë për këngëtaren e njohur Emeli Sandé, e…

Video / “Öteki Taraf”, filmi turk që shumë shtete vrapuan ta blejnë, pa dalë ende

Video / “Öteki Taraf”, filmi turk që shumë shtete vrapuan ta blejnë, pa dalë ende

Mesa duket jo vetëm shqiptarët janë adhurues të filmave dhe serialeve turke, pasi një film i produksionit turk ka arritur të blihet nga shumë shtete. Filmi turk “Oteki Taraf” është përkthyer në plot 6 gjuhë, ende pa u dhënë premiera e tij, që parashikohet të transmetohet më 8 dhjetor. Traileri i filmit ka tërhequr shumë…

Eurovizioni përjashton Maqedoninë. Arsyeja?! Borxhet

Eurovizioni përjashton Maqedoninë. Arsyeja?! Borxhet

Duket se këtë vit në netët live të Eurovizionit do të na duhet të shikojmë vetëm 42 shtete të performojnë dhe kjo për shkak se shteti i Maqedonisë sipas wiwibloggs është përjashtuar. Maji i vitit të ardhshëm do të ketë 42 shtete përballë njëra-tjetrës dhe Maqedonia mesa duket nuk do të jetë pjesë e saj….

Turtle Fest 2017

Turtle Fest hyn në edicionin e tij të 6-të si një histori e konsoliduar suksesi, një realitet artistik dhe kulturor gjithnjë në zhvillim, i cili vit pas viti pasurohet prej entuziazmit dhe sharmit të pjesmarrësve, të cilët janë padiskutim pjesë e familjes së madhe të Breshkës. Një festë e bukur kampi, si e tillë fillon…

Dy çamarokët

Dy çamarokët

[tabs tab1=”Data / Ora” tab2=”Vendi”] [tab id=1]Data: 08/03/2015 Orari: 11:00 to 12:00 [/tab][tab id=2] Teatrin e Metropolit, në sallën “Çehov”[/tab][/tabs] Dy çamarokët është shfaqja për fëmijë në Teatrin e Metropolit e cila vjen në skenën e këtij teatri ditën e diel, ora 11:00, në sallën “Çehov”. Historia e derrkucit Bol, arushit Pipi dhe pulës grindavece…

PerFormaNca

PerFormaNca

Monodrama PerFormaNca vjen në skenën e Teatrit Kombëtar Eksperimental “Kujtim Spahivogli” në datat 5 e 6 mars, ora 19:00. Autori i kësaj monodrame është Odise Kote dhe do të interpretohet nga Marsias Lila nën regjinë e Edlira Bahollit. Skenografia është e Beqo Nanajt dhe kostumografia nga Klodiana Keco. PerFormaNca është drama e përditshme e njeriut…

Djemtë Gazmorë

Djemtë Gazmorë

Djemtë Gazmorë fokusohet mbi marrëdhënien e dy ish-aktorëve të shquar të estradës, një gjini tashmë e zhdukur. Uilli Klark (Robert Ndrenika) dhe El Ljuis (Viktor Zhusti), të mbiquajturit “Djemtë Gazmorë”, kanë luajtur për 43 vjet me radhë skeçe, ndër të cilët më i suksesshmi ka qenë “Doktori dhe taksat”. Gjatë gjithë jetës së tyre ata…