Squid Game Season 2 / Netflix konfirmon sezonin 2

Squid Game Season 2 / Netflix konfirmon sezonin 2

Krijuesi i serialit “Squid Game” në Netflix ka konfirmuar se do të ketë një sezon të dytë. Regjisori dhe shkrimtari Hëang Dong-hyuk tha se nuk kishte zgjedhje tjetër përveç krijimit të një sezoni tjetër pas popullaritetit global. Sipas Netflix sezoni i parë një pati 111 milionë shikime. Netflix bënte fjalë për një shoqëri të dëshpëruar,…

‘The Nun’ njihuni me filmin i cili po thyen rekorde shikueshmërie

‘The Nun’ njihuni me filmin i cili po thyen rekorde shikueshmërie

Filmi horror ‘The Nun’ po thyen rekorde shikueshmërie duke u futur në top listën e filmave horror më të shikuar në histori. ‘The Nun’ është vazhdimi dhe shpjegimi i historisë së filmave ‘The Conjuring’ dhe ‘The Conjuring 2’ edhe këto dy filma shumë të arrirë dhe me shumë shikueshmëri. Tjetër rekord është edhe sasia e…

Ju kujtohet Ivet nga seriali Kloni, shikoni sa është plakur ajo sot

Ju kujtohet Ivet nga seriali Kloni, shikoni sa është plakur ajo sot

Aktorja braziliane, Vera Fischer u bë e njohur te publiku shqiptar me rolin e saj, Ivet në serialin Kloni. E karakterizuar gjithmonë me elegancën e saj, ajo ka ditur që me talentin dhe sharmin të i bëjë për vete shumë adhurues anë e kënd botës. Me kalimin e viteve edhe ajo ka ndryshuar. Iveti tashmë…

Ky është personazhi i vetëm historik që mbijeton tek “Kosem”

Ky është personazhi i vetëm historik që mbijeton tek “Kosem”

Telenovela “Sulltanesha Kosem” është kthyer në një nga më të preferuarat jo vetëm nga publiku shqiptar por edhe nga vipat. Gjatë dy sezoneve të telenovelës gati të gjithë personazhet ndërrohen duke u larguar të vjetrit dhe pasurimit të serialit me të rinj. Por duket se vetëm një karakter reziston deri në fund është “Haxhi Agai”…

Ndërpriten xhirimet e Ertugrul

Ndërpriten xhirimet e Ertugrul

Xhirimet e serive të reja të telenovelës më të ndjekur dhe të dashur sidomos për publikun shqiptar, “Ertugrul”, janë ndërprerë menjëherë. Shkak për këtë ndërprerje është bërë një zjarr masiv që ka përfshirë të gjithë zonën gjatë setit, në Riva. Zjarri shpërtheu papritur në gardërobën e aktorëve, duke djegur një pjesë të mirë të kostumeve…

Këto janë 15 sekretet që nuk i keni ditur për serialin ‘Friends’

Këto janë 15 sekretet që nuk i keni ditur për serialin ‘Friends’

Të gjithë e kujtojmë serialin e famshëm ‘Friends’ dhe shumë prej nesh kemi qenë dhe vazhdojmë të jemi fansa të tyre dhe pse jo ende i ndjekim seritë e famshme. Kur seriali u përfundua dhe kamerat u ndalën, dhe shumë sekrete dolën dhe shumë prej nesh nuk e kishim idenë. Ja disa sekrete që lidhen…

Filmi shqiptar “Dita zë fill”, shpërblehet me çmimin “Golden Sun”

Filmi shqiptar “Dita zë fill”, shpërblehet me çmimin “Golden Sun”

Filmi me regji të Gentian Kocit është shpërblyer me çmimin “Golden Sun”, çmim i cili jepet për filmin më të mirë në Cinedays Festival of European Film. Ky film flet për një nënë e cila bashkë me foshnjën e saj vendosin të jetojnë me një grua të vjetër dhe të sëmurë. Kompromiset morale që njerëzit…

Ridublohet filmi “Skënderbeu”

Ridublohet filmi “Skënderbeu”

Një ndër filmat kult të kinematografisë vendase, “Skënderbeu”, është restauruar dhe dubluar sërish për ta sjellë tek publiku me një cilësi shumë më të lartë. Negativi është kthyer në HD, ndërsa teksti ekzistues është ridubluar, por në shqipe letrare. Dublimi i dikurshëm ishte bërë në Rusi nga studentë shqiptarë, ndërsa tani nga aktorë profesionistë si…