Kroasante

Kroasante

Përbërësit për kroasante: 3 vezë 3 lugë sheqer 200 gr gjalpë 1 gotë qumësht 700 gr miell lëkurë limoni majë birre nutella, ose recel Përgatitja: Përziejmë të gjithë përbërësit dhe formojmë një top. E lemë për gati një orë sa te vijë brumi. E ndajmë topin në disa topa të vegjël dhe me secilin top…

Lazanja

Lazanja

Si përgatitet Lazanja? Përberesit: 1 kg salcë me mish të grire ragu 800 ml salcë beshamel 1 kg peta për lasagna të gateshme 100 gr djath kaçkavall të grirë pak gjalpe Udhëzimet: Keto masa jane te llogaritura per 3-4 shtresa ne nje tave drejtekendeshe ose katrore. Si fillim coni ne nje tenexhere te thelle ujin…

Fileto peshku me vezë

Fileto peshku me vezë

Përbërësit: Fileto nga 1 për person, limon një kokërr mesatare, kripë, piper, majdanoz 1 tufëz, fletë dafine 2 deri 3 gjethe, vaj ulliri 2 deri 3 lugë gjelle, 2 kokrra vezë, 1filxhan qumësht ose ujë, vaj për skuqje 2 deri 3 filxhan kafeje, garniture sipas dëshirës Metoda e pregatitjes Fileta e pastruar nga halat e…

Tavë kosi

Tavë kosi

Përbërësit për tavë kosi: 500 gr mish qingji apo mish vici 1 lt kos ½ e filxhanit të kafës, oriz, 3 vezë 2 lugë supe, miell kripë dhe piper sipas dëshirës     Metoda e pregatitjes: Mishi duhet të lahet, fshihet, të pritet në racione dhe të vihet në një tavë, ku duhet të hidhet…

Speca me hudhra dhe uthull

Speca me hudhra dhe uthull

Përbërësit e recetës për speca me hudhra dhe uthull: 1 kg speca 3-4 lugë vaj, 3-4 thelpinj hudhra, 2 lugë uthull, kripe, piper e erëza të tjera sipas dëshirës Përgatitja: Mirë është që specat t’i zgjedhim në ngjyra të ndryshme. Pasi i lajmë, u heqim farat dhe bishtat i presim për së gjati. I kaurdisim…

Byrek me spinaq dhe gjizë

Byrek me spinaq dhe gjizë

Ju furnizon me proteina, të cilat ngadalësojnë përthithjen e sheqerit në gjak. Në këtë mënyrë parandaloni rritjen e glicemisë. Koha e gatimit: 50 minuta Përbërësit: 400 g gjizë pa yndyrë, 500g spinaq, dy patate të ziera, kripë dhe piper. Përgatitja: Zieni spinaqin në pak ujë, shtrydheni dhe grijeni. Bashkojeni me patatet e ziera dhe gjizën,…