Saturday, September 22, 2018

Këshilla për thonj të përsosur

Pamja e thonjve tuaj thotë shumë për ju dhe për këtë arsye është shumë e rëndësishme që të keni thonjtë e bukur dhe të...

Si ta merrni veten nga një ndarje?

Meqë ndarjet janë gjithnjë jo të lehta për t’u përballuar, këshillat e mëposhtme janë ndarë në katër faza sipas kronologjisë. Faza e parë: Përballimi 1. Silluni...

Hijet për çdo ngjyrë të syve

Secili sy mund të shkëlqejë në gjithë shkëlqimin e tij me hijezim të duhur, dhe për çdo ngjyrë të syve, natyrisht përshtatet hijezimi i...

Dobitë e trupit tuaj nga një orë sport me biçikletë

Nga ana e ushtrimit fizik dhe përmirësimit të gjendjes mendore që sjell pedalimi i biçikletës mbetet ushtrimi numër një ndër të gjithë ushtrimet. Më...

7 këshilla për mbajtje të buzëkuqit të errët

Nëse dëshironi të mbani buzëkuq të errët, duhet të dini që ekzistojnë rregulla për mbajtjen e tij. Buzëkuqi i errët duhet t’i përgjigjet pamjes...

Gërshetat, çfarë modelesh mund të realizojmë?

Gërshetat nuk janë thjesht një model flokësh që mamaja apo gjyshja na realizonte kur ishim të vogla. Tashmë, “braid hairstyle” modelet e flokëve me gërshëta...

Shtatë këshilla për zgjedhjen e një partneri të përshtatshëm

Ka shumë faktorë që duhet t'i kushtoni vëmendje kur zgjidhni një partner për të kaluar jetën. Gjëja më e rëndësishme është që të kemi...

Provoni maskë rigjeneruese me lëkurë shege

Pirja e lëngut të shegës së shtrydhur bashkë me lëkurë mund të krijojë shqetësime për aparatin tretës, por ajo që nuk dinit është se...

Këshilla për ato që nuk kanë fat në dashuri

Mjaft me ankesa Ndiheni pa fat ne sferën e dashurisë? Nuk arrini te bëni për vete askënd? Edhe pse ju përkushtoheni meshkujt duket se preferojnë...

Trend: Këmisha e xhinsit

Këmishët janë gjithmonë copëza të përsosura për kombinim, e ato të xhinsit janë definitivisht njëri ndër trendët më të fundit dhe më të bukura. Secila...

Ushqimi më i mirë për vrapuesit

Për personat që vrapojnë çdo ditë ushqimi paraqet më shumë se krijimin e ndjenjës së ngopjes. Ai ndihmon në ndërtimin e muskujve nga njëra...

Thinjat e para në flokë – çfarë të bëni?

Kur paraqiten thinjat e para në flokë shumë femra këtë e presin në mënyrë shumë drastike. Që është, normal, hap shumë i gabuar. Kuptoni...

Maska me mjaltë për fytyrë perfekte

Maska me mjaltë
Fytyra është pjesa më dukshme e jona. Është ajo që na prezanton me të tjerët dhe për këtë arsye duhet që të jemi gjithmonë...

Si të tejkalojmë xhelozinë e partnerit?

Xhelozia mund të jetë një nxitje e mirë në lidhje dhe të ndezë pasionet e fjetura, për të dhënë  treguesit se si do të...

Maskë me kakao. Ja efektet e shkëlqyera antirrudhë

A keni dëgjuar maskë më të shijshme për fytyrën se ajo me kakao? Lajmi i mirë nuk është vetëm një; përveçse e shijshme, maska mund...

A ekziston dashuria me shikim të parë?

Dashuria me shikim të parë është vetëm një mit. Shkenca ka nxjerrë fakte që vërtetojnë se ajo është thjesht rrjedhim i imagjinatës. Dr. Dona...

Sekrete nga lashtësia greke për lëkurë të pastër

Grekët i kanë dhënë shumë kontribute botës me artin, kulturën, por edhe sistemet qeverisëse. Për më tepër, grekët kishin edhe diçka nën mëngë kur ishte...

Planifikoni një tatuazh te zi? Kujdes rrezikun për alergji në lëkurë

Substanca e cila duket se provokon një alergji të tillë të rëndë është parafenilendiammina (PPD), e cila shtohet në bojë për të dhënë ngjyrën...

10 vendet europiane me balancën më të mirë punë – jetë

Shpesh, shumë prej nesh ndiejnë sikur nuk kanë kohë të lirë gjatë javës dhe pak mundësi për t’u çlodhur me të afërmit dhe miqtë...

Mitet mbi virgjërinë

Shpeshherë virgjëria është subjekt i lidhur në mënyrë të pashmangshme me moralin, traditën, gjininë dhe politikat seksuale. Në dokumentarin e saj të ri, "How...