Sunday, September 23, 2018

Thinjat e para në flokë – çfarë të bëni?

Kur paraqiten thinjat e para në flokë shumë femra këtë e presin në mënyrë shumë drastike. Që është, normal, hap shumë i gabuar. Kuptoni...

Hijet për çdo ngjyrë të syve

Secili sy mund të shkëlqejë në gjithë shkëlqimin e tij me hijezim të duhur, dhe për çdo ngjyrë të syve, natyrisht përshtatet hijezimi i...

7 këshilla për mbajtje të buzëkuqit të errët

Nëse dëshironi të mbani buzëkuq të errët, duhet të dini që ekzistojnë rregulla për mbajtjen e tij. Buzëkuqi i errët duhet t’i përgjigjet pamjes...

Diamantët, dhurata më e dëshiruar nga vajzat

Zakonisht, në raste festash, ditëlindjesh, apo në ndonjë ditë të veçantë, ne pranojmë dhurata nga më të ndryshmet, por gurët e çmuar apo diamantët,...

Trend: Këmisha e xhinsit

Këmishët janë gjithmonë copëza të përsosura për kombinim, e ato të xhinsit janë definitivisht njëri ndër trendët më të fundit dhe më të bukura. Secila...

Këshilla për thonj të përsosur

Pamja e thonjve tuaj thotë shumë për ju dhe për këtë arsye është shumë e rëndësishme që të keni thonjtë e bukur dhe të...

Bronde – trend i ri në ngjyrosjen e flokëve

Trendi më i ri i fruzurave është bronde. Ky emërim ka rrjedhur nga kombinimi i dy fjalëve angleze: brunette dhe blonde (brune dhe bjonde)....

Testi që zbulon suksesin e martesave

Shkencëtarët kanë hartuar një test të ri dashurie, që sipas tyre është një matës i mirë i martesave të lumtura ose jo. Studimi Kërkimi mbështet idenë...

Si ta joshni gjininë e kundërt?

Gra dhe vajza, nëse dëshironi të dukeni seksi dhe të joshni gjininë e kundërt, ju nevojitet vetëm një gjë, e ajo është që t’i...

Pse tradhtojnë femrat?

Tradhtia kurrë nuk ndodh pa ndonjë shkas, qoftë të jetë bërë nga ana e mashkullit apo nga ana e femrës. Mirëpo, damat tradhtojnë ekskluzivisht,...

Pse gënjejnë njerëzit?

Gënjeshtrat janë një sjellje e zakonshme dhe e përdorur nga më shumë se një person në dy në jetën e përditshme. Ata që i thonë...

Nostalgjia dhe efektet e saj pozitive

Kujtimet e lumtura i bëjnë njerëzit më optimistë dhe më pak në ankth rreth së ardhmes Thonë se kujtimet e së shkuarës ose ndryshe nostalgjia,...

Si ta merrni veten nga një ndarje?

Meqë ndarjet janë gjithnjë jo të lehta për t’u përballuar, këshillat e mëposhtme janë ndarë në katër faza sipas kronologjisë. Faza e parë: Përballimi 1. Silluni...

Tërheqja fizike dhe rregullat e saj

Tërheqjet emocionale janë konsideruar shpesh si ato më interesantet në lidhjet private, por as ato instiktivet nuk mbeten pas. Ja se çfarë na shtyn...

Si të përmirësojmë një ditë të keqe

Përjetimi i një dite të keqe nuk do të thotë se dhe vetë jeta është e tillë! Çdo gjë e ka një zgjidhje, po...

Këshilla që parandalojnë mbingrënien në restorante

Nuk ka kënaqësi më të madhe se të ngrënit në verë më bashkëshortin ose një miken/mikun tuaj në një restorant të këndshëm. Ka shumë...

Moda e figurave gjeometrike

Trendi i ngjyrave super-të forta ka pësuar menjëherë ndryshime në modën e viteve të fundit. Nga ngjyrat e mbyllura në stampimet me ngjyra të...

Rikthimi në modë i fundit të shkurtër veref

Është shfaqur së shumti në pasarale dhe në tapetin e kuq, fundi i shkurtër dhe veref. Tashmë ka ardhur koha që ky lloj modeli...

Vrapi? Një ilaç i vërtetë, nëse bëhet mirë. Këshilla për ata...

Të vraposh më pak se 15 kilometra në javë është një mundim që shkon kot: aktiviteti fizik është shumë i paktë për të aktivizuar...