Fundjava do të jetë me shira dhe vranësira

Fundjava paraqitet kryesisht me vranësira dhe shira, më të konsiderueshëm në qendër mbrëmjen e së shtunës deri mëngjesin e së dielës ndersa në veri, shira të dendur mbrëmjen e së dielës deri mesditës e së hënës. Vranësirat dhe shirat mbeten dominante edhe të hënën, më të dendur në ekstremin verior dhe jugor. Temperaturat e ajrit […]