Ja kush janë ministrat që ikin dhe vijnë

Kryeministri Edi Rama tregoi ndryshimet në qeveri. Rama tha se ministrat që do largohen kanë rol tejet pozitiv. Ai deklaroi se të gjithë ata që kanë 5 vjet në kabinet do i lënë vendin të tjerëve. Kreu i qeverisë e ka nisur me ministren e Arsimit Lindita Nikolla. “Nuk diskutohet që ministrat që do largohen […]

Basha: Dako kriminel, të arrestohet bashkë me Rroshin, Dajën dhe …

“Organizata e Rilindjes e ka kthyer PS-në në një narko parti. Domethënënia praktike e kësaj gjendejeje të PS-së është se qeverisja ka mbaruar”- ka deklaruar kryetari i PD-së, Lulzim Basha, në nisje të një bashkëbisedimi me median nga selia e PD-së, ku ka shpalosur prioritetet absolute të aksionit të opozitës për dekriminalizimin e zgjedhjeve. “Rama, […]

Basha: Bushati është në përgjimet me bandën e Bajrëve

Pas deputetit demokrat Edi Paloka, edhe kryetari i PD, Lulzim Basha, akuzon ministrin e Jashtëm, Ditmir Bushati se ndodhet në përgjimet me bandën e Bajrëve Në emisionin ‘Open’, Basha thotë se makinat e blinduara të Bajrave ishin badigartë të Bushatit në fushatë. Kreu i opozitës gjithashtu shprehet se Bushati vendosi marrëdhënie me Bajrët falë ndërmjetësinë […]

Deklarata e fortë nga Flamur Noka: Do publikojmë përgjim tjetër për Xhafën, të shtunën largojmë qeverinë

PD vazhdon me luftën e saj ndaj Fatmir dhe Agron Xhafës duke paralajmëruar edhe publikime të reja për këtë rast. Ky debat është zhvendosur edhe në mbledhjen e Komisionit të Ekonomisë dhe Financave është shoqëruar me tensione dhe debate. Deputeti i PD, Flamur Noka paralajmëroi se së shpejti PD do publikojë përgjim të ri për […]