Categories
Bimët për Shëndetin

Shafrani – Përse është një kaq i shtrenjtë?

Shafrani është i shtrenjtë për dy arsye. E para është puna intensive që duhet të bëjmë për mbledhjen e tij dhe e dyta sepse është një bimë e rrallë.

Çdo lule ka 3 pistile (ose fije), çdo lule mblidhet me dorë, dhe njëkohësisht rregullohet me dorë pra është një punë e cila ka një proces të gjithin me dorë dhe nuk përdoret asnjë metodë përpunimi me makineri.

Është e domosdoshme të përdorim 150,000 lule për të prodhuar një kilogram shafran.

Përpjekjet e shumta për të mekanizuar korrjen nuk kanë qenë të suksesshme. Prodhimi i shafranit është në rënie në shumë pjesë të botës.

Për shembull, në Kashmir të Indisë, kultura e Shafranit është shkatërruar nga menaxhimi i dobët i ujit dhe humbja e tokës së parë në rritje.

Irani është prodhuesi më i madh i Shafranit në nivel global. Megjithatë, industria është e mbushur me falsifikim. Një raport në 2012-tën tregoi se 99% e shafranit spanjoll është cilësia e ulët e importuar e shafranit iranian, e ripaketuar si Premium Spanish Shafran dhe shitet me një çmim premium.

Nëse jeni duke blerë Shafran nga Spanja blini vetëm shafran nga zona La Mancha.

Cilësia e shafranit ndryshon, shumica e njerëzve nuk e njohin atë. ISO 3632 është shafrani në cilësi të lartë të një standardi ndërkombëtar.

Kultivuesit e ligjshëm do të testojnë kundër këtij standardi pasi që ato janë të pavarura nga çdo autoritet rregullator (Irani dhe Spanja kanë standardet e tyre të brendshme të Shafranit).

Nëse shafrani që blini është i lirë, do të jetë kështu për një arsye cilësia është e dobët, është e vjetër ose aspak shafran.

Categories
Bimët për Shëndetin

Trumza mjekon aknet

Rezultatet e testimit kanë treguar që tinktura bimore, e fituar nga trumza, vret bakteret vetëm pas pesë minuta veprimi.

Shkencëtarët kanë vërtetuar që trumza (thymus vulgaris), të cilën, zakonisht e gjejmë në specialitetet mesdhetare, mund t’u ndihmojë njerëzve që kanë probleme me akne. Ilaçi shërues, në veçanti, u bën mirë individëve, tek të cilët, për shkak të ndjeshmërisë së lëkurës, shfaqet reaksioni irritues në kremrat antibakteriale.

Për të vërtetuar nëse ilaçi shërues, në të vërtetë, mund të ndihmojë aknet, shkencëtarët kanë testuar efektin e ekstraktit të tij alkoolik në p. Aknes – bakterin i cili shkakton aknet, respektivisht nxit infeksionet e poreve të lëkurës.

Categories
Bimët për Shëndetin

Ja si të keni flokë të gjatë dhe të shëndetshëm në pak kohë

Dëshira për të patur flokë të shëndetshëm dhe sa më të gjatë mund të kthehet në një qëllim më vete për shumë femra, aq sa shpeshherë ta gjejnë veten duke provuar lloje të ndryshme ampulash e trajtimesh, për të mos folur për zgjatuesit artificialë ”extensions hair”. Mirëpo a jeni të sigurta se po bëni gjënë e duhur? Prerjet dhe lyerjet e vazhdueshme, përdorimi i tepruar i piastrës, mashës dhe tharëses dhe mungesa e mbrojtjes nga dielli jo vetëm që dobësojnë flokët, por edhe frenojnë rritjen e tyre. Ndërmjet shumë mënyrave që stimulojnë rritjen e flokëve, ne sugjerojmë atë më të sigurtën: ushqimin. Flokët tuaj janë ajo që hani.

1.Specat e verdhë: Në ndryshim nga varietet e zakonshme të kuqë dhe jeshilë, specat e verdhë përmbajnë sasi më të larta të vitaminës C, madje 5 herë më shumë se vetë agrumet. Kjo është edhe arsyeja kryesore përse duhet t’i përfshini në regjimin tuaj ushqimor, sidomos nëse doni flokë të gjatë e të shëndetshëm. Por, jo vetëm kaq. Specat e verdhë parandalojnë rënien e flokëve, si dhe favorizojnë prodhimin e kolagjenit, një substancë e rëndësishme që forcon skalpin e kokës.

2.Bananet: Krahas specave, bananet janë produkti tjetër që përshpejton rritjen e flokëve. Dhe sigurisht që për këtë duhet t’i jeni mirënjohës nivelit të lartë të kaliumit që përmban ky frut. Ky mineral i kombinuar me aminoacidet e bananes nxisin rritjen e flokëve të shëndetshëm dhe sa më të gjatë.

3.Patatet: Patatet janë të pasura me substanca të ndryshme ushqyese, beta-karoten, provitaminë A, përbërës me veti antiinflamatore dhe antioksidantë që përshpejtojnë rritjen e flokëve.

4.Avokadoja: Avokadoja është padyshim një ndër ushqimet më të shëndetshme që nuk duhet të mungojë në asnjë vakt pasi vlerat e tij ushqyese mbrojnë organizmin nga veprimi i radikaleve të lira, parandalojnë rrudhat e parakohshme, përmirësojnë qarkullimin e gjakut si dhe nxisin rritjen e flokëve. Konsumi i saj hidraton skalpin dhe forcon folikulat.

5.Vezët: Vezët përmbajnë biotinë, një integrator natyral që forcon dhe përshpejton rritjen e flokëve. Aminoacidet që gjenden tek veza janë ideale ëpr të luftuar rënien e flokëve, si dhe për të trajtuar problemet e tjera si thatësia e skalpit dhe yndyrosja e tij. Vitaminat që gjenden tek veza hidratojnë skalpin dhe si rrjedhojë stimulojnë rritjen e shëndetshme të flokëve.

6.Agrumet: Edhe pse nuk jemi në stinën e tyre, ju mund t’i gjeni ende në treg . Agrumet nuk duhet të mungojnë në regjimin ushqimor të asnjë personi pasi jo vetëm që sjellin dobi të mëdha për shëndetin, por i bëjnë flokët edhe më të bukur. Rrisin në mënyrë natyrale prodhimin e kolagjenit, një substancë shumë e rëndësishme që stimulon rritjen e flokëve.

Categories
Bimët për Shëndetin

Gjembgomari, përdorimi i saj dhe vetitë kuruese

Gjembgomari (Silybi Semen)

Gjembgomari, megjithëse një bimë aspak e pëlqyeshme nga fermerët, në mjekësinë popullore është mjaft frutdhënëse. Farat e përftuara prej gjembit ndihmojnë në lehtësimin e sëmundjeve të shumta. Rezultate të shkëlqyera kjo bimë jep në sëmundjet e mëlçisë dhe tëmthit.

Farat e bimës përmbajnë një substancë të hidhur, esencë, flavona dhe amina biogjene, si dhe tiraminë histaminë, silibinë. Këta elementë kanë aftësi të përmirësojnë punën e mëlçisë. Është provuar se çaji i përftuar prej tyre është i efektshëm edhe kundër të gjitha dëmtimeve parankimatoze të mëlçisë, ku frytet jepen si mjet ndihmës krahas dietës së përshtatshme dhe kimioterapisë.

Çaji ndihmon mjaft në lehtësimin e cirozës. Këshillohet që të pihet 3 herë në ditë nga 1 gotë. Pluhuri ose çaji i përftuar prej farave të bimës rekomandohet të pihet nga të sëmurët që kanë probleme me tëmthin. Ndër kryesoret janë ato të fshikëzës së tëmthit apo gurët që shkaktojnë dhimbje.

Ky çaj rrit sasinë e lëngut të prodhuar në tëmth, si dhe ndihmon në shkrirjen e gurëve, duke eliminuar edhe dhimbjet. Çaji shërben edhe për ata që vuajnë nga gurët në veshka. Rezultate pozitive jep edhe te të sëmurët me verdhëz. Pirja e çajit të gjembgomarit do të sillte efekte të menjëhershme për shërimin e sëmundjes.

Te njerëzit që vuajnë nga sëmundje të shoqëruara me temperaturë të lartë, mjekët popullorë këshillojnë pirjen e çajit të bimës menjëherë pasi të konstatoni rritje të temperaturës. Është mirë që çaji të ëmbëlsohet me mjaltë ose sheqer sipas dëshirës. Çaji përdoret edhe në mjekimin e majasëllit dhe në zgjerimin e venave, duke ndihmuar në qarkullimin sa më të mirë të gjaku. Pjesët që shërbejnë për kurimin e sëmundjeve janë farat e thara të gjembgomarit. Gjembi është bimë e vendeve të papunuara të zonave fushore, shumë e përhapur në Shqipëri.

Bima ka gjethe me buzë të valëzuara dhe me gjemba të mprehtë, të gjelbër, të errët dhe të ndritshëm në pjesët e sipërme. Në brendësi të gjethes është i pajisur me njolla të bardha e të theksuara. Koka e lules është e pajisur me fije të shumta të kuqe purpuri. Mbështillet nga gjemba shumë të mprehtë, lulëzon në muajin qershor deri në muajin gusht. Pjesët që përdoren për të luftuar sëmundjet fitohen duke tharë kokën e gjembit, të mbledhur pak përpara pjekjes së plotë. Bima duhet tharë në vende të ngrohta e të ajrosura.

Gjembgomari

Përbërja
Farat e thara të gjembgomarit përmbajnë substanca të hidhura, esence, flavone dhe amino biogjene ( si tiraminë, histamine, silibinë) etj.

Vetitë
Ka veti të rrisë sasinë e tëmthit, të përmirësojë punën e mëlçisë, të ulë temperaturën e lartë,përdoret si koleretik, kolagoge dhe sedative në sëmundjen e të verdhit, në sëmundjen e mëlçisë e të fshikëzës së tëmthit, në gurët e tëmthit, si dhe në pezmatime të mëlçisë dhe në cirrozë. Është provuar se kjo bimë është e efekshme edhe kundër të gjitha dëmtimeve parenkimatoze të mëlçisë, ku frytet jepet si mjet ndihmës krahas dietës së përshtatshme dhe kimioterapisë. Nga jashtë përdoret për mjekimet e majasëllit, në ngërçe të venave etj.

Përgatitja
Mund të merret në formë pluhuri duke konsumuar 4-5 herë në ditë nga 1 lugë me fara të bluara.

Mund të merret në formë çaji, ku 5 gr fryte të copëtuara përvëlohen në 100-200 ml ujë që zien, mbulohet me kapak, lihet në qetësi për 15 minuta,kullohet dhe pihet. Merren 2-3 doza të tilla në ditë.

Ruajtja
Në vënde të thata këto fara ruhen deri në dy vjet

Disa këshilla

1. Për të ulur temperaturën e lartë pini një gotë me çajin e gjembgomarit.
2. Lëngu i përftuar nga farat e bimës këshillohet të pihet 3 herë në ditë.
3. Farat duhet të ruhen në vende të thata dhe e ruajnë efektin për dy vjet.
4. Pjesët kurative duhet të mblidhen pak kohë përpara pjekjes së plotë të frutit.
5. Gjembi duhet të thahet në hije dhe më pas të shkriftohet për përftimin e farave.
6. Këshillohet që lëngu të pihet tri herë në ditë, për të dhënë rezultate.

Categories
Bimët për Shëndetin

Gjembgomari : Bima misterioze plot vlera mjekësore

Gjembgomari është një bimë që lulëzon dhe që i përket familjes botanike të luledeles dhe mban emrin botanik Silybum Marianum.

Kjo bimë nxjerr një lëng të ngjashëm me qumështin, i cila i jep asaj të gjithë ushqyesit e shëndetshëm që përdoren për trajtimin e sëmundjeve kronike të mëlçisë.

Gjembgomari gjendet shpesh në gjendje të egër në të gjithë territoret shqiptare dhe eksportohet fuqishëm drejt tregjeve të huaja.

Ekstrakti i gjembgomarit, që përgatitet nga farat e bimës ndihmon me proçesin e detoksifikimit dhe shërben si tonik për mëlçinë duke riparuar dëmet e saj.

Gjembgomari është përdorur gjithashtu për të trajtuar cirrozën hepatike, mëlçinë e dhjamosur, helmimet e mëlçisë dhe hepatitin viral.

Gjithashtu gjembgomari është efektiv në shmangien e efekteve anësore të ilaçeve kundër dhimbjeve.

Përbërësi kryesor antioksidant i ekstraktit të bimës njihet si silimarin dhe parandalon rritjen e qelizave të dëmshme në prostatë, gji dhe qafë.

Qumështi i gjembgomarit përmban acid linoleik që mund të ulë rrezikun e sëmundjeve të zemrës. Ai mban nën kontroll nivelin e kolesterolit dhe sheqernave në gjak tek pacientët që vuajnë nga diabeti i tipit 2.

Ekstrakti nga gjethet, kokrrat dhe farat e bimës që përmbajnë silimarinë mund të bëhet çaj, kapsula ose tretësirë. Duke qenë se substanca e silimarinës nuk tretet dot në ujë, përfitimet e qumështit të gjembgomarit janë të kufizuara.

Për shembull, vlerat e çajit të qumështit të gjembgomarit rriten nëse e merrni atë në formë koncentrati.

Qumështi i gjembgomarit shërben për të detoksifikuar organizmin nga kimikate sintetike, metalet dhe alkoli. Në vitin 1986, qumështi i gjembgomarit u çertifikua zyrtarisht për trajtimin e sëmundjeve të mëlçisë.

Produktet bimore të përftuara nga bima e mësipërme gjenden në farmacitë e zakonshme, farmacitë bimore dhe pikat e bimëve mjekësore.

Nga gjembgomari i thatë përftohet një çaj ku nevojitet një grusht bimësh për filxhan për t’u pirë dy herë në ditë nën konsultimin e mjekut.

Riparon qelizat dhe inkurajon rritjen e tyre

Përbërësi aktiv tek qumështi i gjembgomarit, që është përgjegjës për mbrojtjen e mëlçisë është silimarina. Ajo ndihmon në riparimin e qelizave të mëlçisë të dëmtuara nga alkoli dhe substanca të tjera toksike, duke stimuluar sintezën e proteinave.

Duke ndryshuar shtresën e jashtme të qelizave të mëlçisë, silimarina parandalon hyrjen toksinave brenda tyre. Për më tepër, silimarina inkurajon rritjen e qelizave të mëlçisë, ul inflamacionin dhe mbron qelizat nga radikalet e lira.
Sëmundjet e mëlçisë të shkaktuara nga alkoli

Pesë nga shtatë studime mbi vlerat e qumështit të gjembgomarit kundër sëmundjeve të mëlçisë shkaktuar nga alkoli, zbuluan se kjo bimë përmirësonte ndjeshëm funksionet e mëlçisë.

Ndërkohë tek pacientët që ishin në një fazë më të avancuar të sëmundjes -ku dëmet e mëlçisë janë të pariparueshme dhe praktikisht organit i ka ardhur fundi- qumështi i gjëmbgomarit nuk kishte asnjë efekt.
Kolesteroli i lartë

Një studim i bazuar tek kafshët zbuloi që silimarina kishte të njëjtin efikasitet si një barnë e specifikuar për uljen e kolesterolit e quajtur probukol, por me një vlerë të shtuar për rritjen e kolesterolit të mirë. Megjithatë studime të mëtejshme janë të nevojshme për të arritur në një konkluzion përfundimtar./AgroWeb.org