Categories
Frutat & Perimet Shëndet

Speci djegës – “Ari” i kuq i tryezës

Te specat e kuq djegës, gjenden në sasi shumë të mëdha kapsaicina (përbërësi kryesor i aktivitet farmakologjik) flavonoide, vajra esencialë, karotenoidë, celulozë, kalcium dhe hekur. Përmbajtja e lartë e vitaminës C (deri në 340 mg/100 gr) është më i madh se të gjitha frutat apo perimet e tjera, ndërsa gjenden edhe sasi të konsiderueshme vitaminash A, K, dhe B. Jo më kot studiuesit kanë nisur ta quajë ari i kuq i tavolinës.

Mitet që duhen rrëzuar

Shumë njerëz pohojnë se nuk mund të hanë spec të kuq djegës, sepse “ndiejnë djegie në stomak”. Aspak e vërtetë. Madje në shumë kultura është e përhapur tradita popullore e çajit për tretjen e ushqimit i bërë me kamomil të ngrohtë, një lugë spec djegës pluhur dhe një lugë mjaltë si ëmbëltues. Po ashtu, shumë njerëz, kanë frikë nga ushqimet pikante për shkak të pasojave të hemorroideve. Në të vërtetë që prej 1857-s, Akademia Mjekësore Franceze e ligjëronte zyrtarisht vlefshmërinë e specit të kuq djegës kundër hemorroideve. Por ajo që duhet theksuar është se duhet përdorur në sasi të vogla dhe të moderuara. Nuk këshillohet përdorimi te fëmijët, sidomos pa mbushur 12 apo 13 vjeç. Po ashtu, nuk duhet të abuzojnë edhe ata që vuajnë nga aciditeti i lartë i stomakut, ulcera, hepatiti, kistet dhe hemorroidet. Teprimi mund të shkaktojë irritim të mukozës së zorrëve, inflamacion gastrointestinal në stomak dhe në veshka. Megjithatë, në doza të vogla mund të shërbejë për të kuruar disa lloje sëmundjesh.

Sëmundjet kardiovaskulare

Speci djegës është krejtësisht i këshillueshëm në kurën parandaluese të infarktit dhe sëmundjeve kardiovaskulare. Është parë se përdorimi i vazhdueshëm i tij ul nivelin e kolesterolit në gjak, ndihmon zemrën, dhe ndihmon punën e arterieve të gjakut. Farat e specit djegës përmbajnë shumë acide që eliminojnë nga arteriet kolesterolin e tepërt dhe trigliceridet.

Kapsaicina vepron edhe te metabolizmi i yndyrave duke përshpejtuar dhe penguar akumulimin e tyre. Një studim i fundit nga “Chinese University” i Hong-Kongut e konfirmon plotësisht këtë. Kërkuesit ushqyen kavjet me një dietë të pasur me ushqime të yndyrshme. Grupi që përveç ushqimit kishte konsumuar edhe speca të kuq djegës kishte nivele më të ulëta të kolesterolit të keq në gjak. U vërtetua se kaspaicina ka një efekt pozitiv edhe te pacientët e prekur nga diabeti, sepse përmirëson aktivitetin e insulinës. Për të pasur një efekt mbrojtës në nivel kardiovaskular nuk është e nevojshme të konsumosh sasi të madhe, por ta konsumosh atë në mënyrë të vazhdueshme.

Kanceri

Studimi i vetive antikancerogjene të specit djegës ka nisur shumë kohë më parë me dietën Moerman të eksperimentuar në Holandë që prej 1930-s. Pacientëve iu dhanë ushqime të cilat përmbanin vitamina si jodi, si acidi citrik, vitaminat e grupit B, hekur, vitamina A, vitamina E, vitamina C. Dieta bazohet në teorinë që këto elemente duke riekulibruar metabolizmin janë në gjendje të parandalojnë tumoret. Kohët e fundit kërkuesit e Cedars-Sinai Medical Center të Los Angeles në SHBA kanë studiuar efektin e

kapsaicina në laborator dhe kanë mundur të tregojnë se ky princip aktiv ndihmon në parandalimin e shumë llojeve të kancerit, sidomos atij në prostatë, atij të mushkërive dhe zorrës së trashë.

Depresioni

Në Kinë, speci i kuq djegës përdoret normalisht kundër depresionit. Edhe në Indi thuhet se speci i kuq djegës, stimulon shpirtin dhe pastron gjakun. E në të vërtetë është vërtetuar se ndikon pozitivisht tek humori e kështu edhe te depresioni.

Dobësimi

Me specin e kuq djegës mund të dobësohesh. Për këtë janë të bindur profesorët Hanry dhe Emery që në revistën shkencore “Human Nutrition” kanë publikuar një studim me titullin “efektet e ushqimeve pikante mbi metabolizmin”. Në një përfundim të tillë ka arritur edhe një grup kërkuesish i Universitetit të Tasmanisë. Sipas këtyre studiuesve, kapsaicina që përmban speci djegës ul konsumin e kalorive deri në 15 për qind. Kështu, nëse një pjatë me makarona zakonisht ka 350 kalori, nëse shtohet spec djegës kjo shifër shkon në 300.

Categories
Frutat & Perimet

Lexoni këtë dhe ju kurrë më nuk do e hidhni lëkurën e bananes

Përfitimet e bananeve janë të njohura, por vetitë e fuqishme të lëvozhgave të tyre jo edhe aq.Ne të gjithë e hedhim atë pjesë pas ngrënies së bananes, por njerëzit në disa vende, si India përdorin përfitimet ushqyese të lëvores.

Ja si duhet përdorur lëvorja e bananes:

Për zbardhjen e dhëmbëve

Fërkoni dhëmbët me pjesën e brendshme të një lëvore bananeje çdo ditë për dy javë.

Largoni lythat në lëkurë

Nëse keni lytha në lëkurë, ky problem mund të zgjidhet me lëvozhgë banane. Vendi një copë lëvore banane në lëkurën tuaj dhe rregullojeni atë me një fashë.

Për akne dhe rrudha

Banana është e shkëlqyer për kujdesin total të lëkurës. Arsyeja për këtë janë vetitë anti-oksidante. Bananet hidratojnë dhe ushqejnë lëkurën. Fërkojeni lëvoren e bananes në lëkurë, veçanërisht në zonat e acaruara. Lëjeni 30 minuta.

Zbutja e simptomave të psoriazës

Për fat të keq, kjo sëmundje e lëkurës nuk mund të shërohet plotësisht me lëvore banane, por mund të zbutë simptomat e gjendjes shëndetësore.

Lëvorja e bananes si analgjetik

Fërkojini pikat burimore që sjellin dhimbje në trupin tuaj me një lëvore banane.

Categories
Frutat & Perimet

Tensioni i gjakut / Një gotë me lëng panxhari në ditë, për ta përmirësuar

Panxharët përmbajnë një sasi të madhe të vitaminave dhe mineraleve të dobishme për shëndetin. Me bollëkun e vlera ushqyese dhe mënyrat e ndryshme të përdorimit, nuk ka asnjë arsye për të mos e përfshirë panxharin në dietën tuaj të rregullt. Specialistët e shëndetit rekomandojnë që të konsumohet lëngë panxhari për të përmirësuar tensionin e gjakut dhe shëndetin kardiovaskular dhe për të zbuluar disa nga përfitimet e tjera, që vijnë nga konsumimi i kësaj perimeje.

DOBITË SHËNDETËSORE

Presioni i lartë i gjakut mund të menaxhohet apo kontrollohet duke ngrënë më mirë dhe duke pirë një gotë me lëng panxhar çdo ditë. Duke marrë medikamentet e hipertensionit nga ana tjetër, nuk keni garanci se do të përmirësoheni ndonjëherë. Marrja e një pilule për të kontrolluar tensionin e gjakut mund të shkaktojë vetëm efekte anësore, që do të shfaqen në shëndetin tuaj më vonë. Një hipertension afatgjatë në vetvete mund të shkaktojë komplikime. Kur kontrolloni presionin e lartë të gjakut me barna në afat të gjatë, mund të dëmtojë qetësisht trupin tuaj para se të shfaqen simptomat serioze. Toksinat mund të shkaktojnë stres oksidativ dhe inflamacion. Presioni i lartë i gjakut (dhe shtimi i stresit oksidativ) e detyron zemrën tuaj të pompojë më shumë për të rritur rrjedhjen e gjakut nëpër arteriet tuaja. Me kalimin e kohës, presioni i vazhdueshëm i lartë përmes këtyre arterieve të dëmtuara mund të shkaktojë këputje të mundshme, që çon në gjakderdhje të brendshme të rrezikshme (të quajtur aneurizëm). Sëmundje të tjera të zemrës, gjithashtu mund të shfaqen nga kjo gjendje e panatyrshme.

NJË GOTË ME LËNG PANXHARI NË DITË

Një studim tregon se një gotë me lëng panxhari në ditë është e dobishme në zvogëlimin e presionit të gjakut te njerëzit me tension të lartë (hipertension). Studimi në fjalë vuri në dukje se tri orë pasi kishin pirë këtë lëng, vullnetarët treguan një ulje të presionit të gjakut, që zgjati deri në 24 orë. Studiuesit zbuluan se “nitrati inorganik dhe plotësimi i lëngjeve të panxharit u shoqëruan me një reduktim të ndjeshëm të presionit të gjakut sistolik”. Panxhari i papërpunuar përmban nivele të larta të nitratit (NO3), që trupi përdor kur është e nevojshme, për t’u kthyer në nitrat biologjikisht aktiv (NO2) dhe oksid nitrik (JO). Oksidi nitrik është një molekulë kyçe që prodhon trupi ynë për të ndihmuar të gjitha qelizat tona të komunikojnë me njëratjetrën, duke transmetuar sinjale në tërë trupin. Ajo depërton në muskujt themelorë dhe relakson arteriet. Prandaj, oksidi nitrik luan një rol kritik në tensionin e gjakut dhe qarkullimin e përgjithshëm të gjakut. Në këtë proces është gjithashtu e dobishme për frenimin e inflamacionit dhe stresin oksidativ.

Categories
Frutat & Perimet

Patatet – vlerat dhe dobitë e patateve në shëndet

Konsumi i patates, përveçse shijon së tepërmi, ka edhe mjaft vlera ushqyese, çka ndihmon në luftën kundër sëmundjeve. Të paktën sipas studimeve të ndryshme, rezulton se deri më tani patatet janë karbohidrate, të cilat përmbajnë edhe shumë proteina, kjo i bën një ushqim ideal për ata që duan të shtojnë në peshë. Prania e shumë vitaminave, si vitamina C dhe B-kompleks ndihmojnë në thithjen e duhur të këtyre karbohidrateve. Kjo është arsyeja pse patatet janë pjesë të pashmangshme në regjimin ushqimor.

Tretja

Meqë patatet përmbajnë karbohidrate, ato treten lehtë dhe për pasojë lehtësojnë tretjen. Kjo veti i bën patatet një ushqim të mirë për pacientët, foshnjat dhe për ata që nuk tresin dot ushqimet e forta, por që kanë nevojë për energji. Por të kujtojmë se nëse hahen shumë patate rregullisht mund të shkaktojë aciditet në afat të gjatë. Patatet, gjithashtu, përmbajnë sasi të konsiderueshme fibrash.

Kujdesi i lëkurës

Vitamina C, vitaminat B-kompleks dhe mineralet si kalium, magnez, fosfor dhe zink janë me vlerë për lëkurën. Përveç kësaj, tuli i shtypur i patates i përzier me mjaltë shërben për një fytyrë të shkëlqyer, për qeskat poshtë syve dhe për njollat në fytyrë. Përsëri, kjo masë nëse aplikohet në vendet e djegura jep një lehtësim të shpejtë.

Skorbuti

Vitamina C, e pranishme në patate mund të ndihmojë në parandalimin e kësaj sëmundjeje të shkaktuar për shkak të mungesës së vitaminës C. Ajo karakterizohet nga buzët e plasaritura dhe mishrat e dhëmbëve me gjakrrjedhje, infeksione të shpeshta virale si ftohje etj.

Reumatizma

Vitaminat, kalciumi dhe magnezi në patate ndihmojnë për një lehtësim në reumatizëm. Uji i marrë nga patatet e ziera jep, gjithashtu, një lehtësim. Por për shkak të përmbajtjes së lartë të niseshtesë ose karbohidrateve, ajo tenton të rrit peshën e trupit, gjë e cila mund të jetë me efekte negative tek pacientët reumatikë.

Ftohja

Patatet janë shumë efektive në inflamacionin e brendshëm apo të jashtëm. Ato heqin inflamacionin tek zorrët dhe sistemin e tretjes dhe janë një ushqim i mirë për ata që kanë ulcerë në gojë. Patatet e shtypura mund të aplikohen për të lehtësuar inflamacionet e jashtme, djegiet etj.

Truri

Funksionimi i duhur i trurit varet shumë nga niveli i glukozës, i furnizimit me oksigjen, nga disa përbërës së kompleksit B, nga disa hormone, aminoacide dhe acidet yndyrore siç është omega-3.

Patatja mbulon pothuajse të gjitha nevojat e përmendura më lart. Ajo është e pasur me karbohidrate dhe mban në nivele të duhura glukozën në gjak, e cila nuk lë për lodhje trurin dhe e bën atë aktiv. Oksigjeni, i cili dërgohet në tru me anë të hemoglobinës në gjak ka përbërës kryesor hekurin. Patatet përmbajnë shumë hekur dhe kështu ndihmojnë për këtë funksion, gjithashtu. Fosfori dhe zinku të gjetur në patate janë të vlefshme për trurin.

Sëmundjet e zemrës

Përveç vitaminave (B-kompleks, C), mineraleve dhe fibrave, patatet përmbajnë substanca të quajtur Karotenoid (lutein, zeaxanthin etj.), të cilat janë të dobishme për zemrën dhe organet e tjera të brendshme. Por përsëri, pasi patatja ngre nivelin e glukozës në gjak dhe konsumimi i tepërt mund të çojë në trashje, gjë që mund të vërë në presion të madh zemrën, nuk rekomandohet për njerëzit e dhjamosur dhe diabetike.

Gurët në veshka

Gurët në veshka janë shkaktuar kryesisht nga niveli i lartë i acidit urik në gjak. Në raste të tilla, proteinat duhet të shmangen, veçanërisht proteinat shtazore të tilla si mishi, gjel deti, karkaleca deti, peshqit e detit, vezët, qumështi si dhe spinaqi,fasulet të cilat në mënyrë drastike rritin nivelin e acidit urik në gjak. Hekuri dhe kalciumi, gjithashtu, ndihmojnë në formimin e gurit. Patatja është e pasur me të dyja këto dhe normalisht nuk përshtatet nga kjo pikëpamje. Por kjo është shumë e pasur me magnez, i cili refuzon grumbullimin apo depozitimin e kalciumit (kalcifikim) në veshka dhe indet e tjera, duke e bërë të dobishëm kundër formimit të gurëve.

Diarreja

Patatja është një ushqim i pasur me energji për ata që vuajnë nga diarreja, pasi patatet treten lehtë si dhe janë të buta. Por një konsumim i madh mund të shkaktojë diarre, për shkak të gëlltitjes së tepërt të niseshtesë.

Këshilla

Lëngu i patates është një trajtim i mirë për djegiet, plagët,ndrydhjet, problemet me lëkurën, ulcerat, efektet e narkotikëve, kancerit të mitrës kundër formimit të cisteve ose tumoreve. Nga ana tjetër, duhet kujdes kur hani patate. Patatet jeshile janë helmuese sepse përmbajnë alkaloidë, si solanine, chaconine dhe arsenik të cilët në mbidozë mund të jetë fatale. Për më tepër, indeksi glicemisë tek patatet është shumë e lartë (mbi 80) dhe prandaj ata që duan të dobëson duhet të shmangin patatet.

Patatja e ëmbël ka një ngjashmëri të madhe me pankreasin dhe, gjithashtu, nxit funksionimin e shëndetshëm të organit. Këto lloj patatesh janë të pasura në beta karoten, i cili është një antioksidant fuqishëm që mbron të gjitha indet e trupit, duke përfshirë pankreasin nga dëmtimet që lidhen me kancerin ose plakjen” – thonë shkencëtarët.

Pjesa e jeshile në lëkurën e patates është klorofil, por ky klorofil tregon se patatja është ekspozuar në dritën ku toksina natyrore e patates solanina është koncentruar në mënyrë të dëmshme. Solanina është një mekanizëm natyror i mbrojtjes së patates për të shmangur kërpudhat dhe parazitët. Ajo ka një shije të hidhur dhe, gjithashtu, ajo shkakton probleme me shëndetin dhe vdekjen. Ky kompleks është i qëndrueshëm në temperaturë të valë, prandaj këshillohet të pritet dhe të hidhet kjo pjesë. Për shkak të këtyre arsyeve, patatet, kryesisht ishin përdorur për të ushqyer kriminelë apo të burgosurve të luftës.

Categories
Frutat & Perimet

Dobitë e fistikëve, pse s’duhet t’i ndajmë nga tryeza

Shumë më shumë se shije dhe thyerje urie mes vakteve, fistikët janë plot me acide yndyrore që ndihmojnë për zemrën, përmbajnë proteina, potas, vitaminë K, vitaminë E, karotenoidë, antioksidantë dhe flavonoidë që ndihmojnë për shëndetin.

Kështu përveçse është një përbërës special për pjatat tona, është edhe një mik i mirë për shëndetin. Më poshtë sjellim disa veti të jashtëzakonshme të këtij fruti të thatë.

Fistikët janë kultivuar qysh në periudhën parahistorike dhe origjina e tyre është nga Lindja e Mesme dhe kryesisht nga Persia.

Pema e fistikëve është rreth 6 metra e lartë, por është shumë jetëgjatë, pasi mund të arrijë deri në 300 vite.

Pasi mblidhen fistikët duhen tharë në mënyrë që të konservohen dhe shiten në periudha të ndryshme, ku përdoren shumë në pastiçeri, për akullore, për pije, për prodhimin e sallamrave dhe për të bërë makarona me salca të ndryshme.

Fistikët, siç shkruan noa.al, ndihmojnë për të ruajtur linjat trupore, në sajë të vetive ngopëse që kanë, përveçse përmbajnë fibra, duke e bërë procesin e tretjes më të ngadalë.

Konsumi i tyre, bën që në organizëm të luhet një rol antiinflamator, në sajë të një përbërësi të veçantë shumë i njohur për vitaminat C dhe E, duke u konsideruar si një antioksidant i një niveli shumë të lartë.

Fistikët ulin kolesterolin dhe favorizojnë shëndetin e zemrës, duke përmirësuar funksionimin e venave të gjakut.

Konsumi i rregullt i fistikëve ka rëndësi të veçantë për pacientët e prekur nga diabeti i tipit 2, pasi ndikon në reduktimin e nivelit të insulinës.