Ukraina nuk merr pjesë në Eurovizion, këngëtarja: S’jam kukull politike

Këngëtarja ukrainase Maruv ka refuzuar të përfaqësojë vendin e saj në Eurovizion në muajin Maj në Tel Aviv. Ajo deklaroi se në këtë mënyrë refuzonte të ishte një kukull politike për Kievin. Këtë vit Ukraina nuk do të marrë pjesë në Eurovizion. Televizioni shtetëror ukrainas bëri publik vendimin pasi fituesja e festivalit kombëtar, 27-vjeçarja Maruv, […]

A do të ketë një sezon të dytë ‘Hell’s Kithchen’ pas kritikave për sjelljen e pajustifikuar? Flet Renato Mekolli

Shefi i njohur kuzhinës, Renato Mekolli, i cili së fundmi moderon emisionin e ri ’Hell’s Kitchen’, ka bërë bujë të madhe këto muaj në media për shkak të përplasjeve të forta me konkurentët dhe situatës së tensionuar gjatë emisionit. Mirëpo edhe pas sjelles agresive të shefit të kuzhinës, thyerje pjatash, a do të vazhdoj sërish […]

Foto / Bes Kallaku hedh foton e parë me të bijën

Në muajin korrik ata u bënë prindër për herë të parë me një vajzë të cilën e pagëzuan me emrin Ajka. Mirëpo deri më sot asnjëri prej të dyve nuk ka postuar asnjë foto të vogëlushes, por Bes Kallaku e “theu akullin”. Ai ka publikuar një foto ku shfaqet me të bijën e tij duke […]

Ertugrul të sillet me forcë në gjykatë

Një gjykatë turke ka vendosur që aktori i njohur, Engin Altan Duzyatan, të sillet me forcë para trupit gjykues për të dhënë dëshminë e tij në lidhje me një grup hakerash që akuzohen se kanë vjedhur llogaritë e rrjeteve sociale të 58 personave VIP në Turqi. 18 persona, 3 prej të cilëve nën masën e […]