Categories
Showbiz

Ukraina nuk merr pjesë në Eurovizion, këngëtarja: S’jam kukull politike

Këngëtarja ukrainase Maruv ka refuzuar të përfaqësojë vendin e saj në Eurovizion në muajin Maj në Tel Aviv. Ajo deklaroi se në këtë mënyrë refuzonte të ishte një kukull politike për Kievin.

Këtë vit Ukraina nuk do të marrë pjesë në Eurovizion. Televizioni shtetëror ukrainas bëri publik vendimin pasi fituesja e festivalit kombëtar, 27-vjeçarja Maruv, emri i artit të Anna Korsun, refuzoi një kontratë me televizionin që mes kushteve të tjera i kishte ndaluar që të performonte në Rusi, ku ajo kishte caktuar disa data koncertesh në pranverë në shkëmbim të pjesëmarrjes në Eurovizion.

Organizatorët e festivalit europian të muzikës u shprehën të keqardhur, dhe uruan që Ukraina të ishte pjesëmarrëse në edicionin e 2020-ës.

Televizioni ukrainas i kishte dhënë Maruv 24 orë kohë për të firmosur marrëveshjen. Artistja kishte pranuar të anulonte koncertet në Rusi, por nuk është arritur marrëveshja për kushtet e tjera të kontratës. Maruv deklaroi se nuk ishte e gatshme të luante rolin e kukullës politike për Kievin.

“Jam një qytetare ukrainase, paguaj taksat dhe e dua sinqerisht Ukrainën. Por nuk jam e gatshme të hedh parulla apo të transformoj pjesëmarrjen time në konkurs në një aktivitet pormovues për politikanët tanë,” deklaroi këngëtarja.

Televizioni shtetëror ukrainas kërkoi një zëvendësues. Por dhe banda Freedom Jazz, e dyta në festivalin kombëtar, dhe trio Kazka, që mori vendin e tretë, refuzuan të zëvendësonin Maruv në Eurovizion që do të mbahet në muajin maj në Tel Aviv.

Marrëdhëniet mes Rusisë dhe Ukrainës janë përkeqësuar ndjeshëm në 2014-ën, kur Moska aneksoi Krimenë dhe shpërtheu konflikti në Donbass mes trupave ushtarake ukrainase dhe militantëve separatistë të mbështetur nga Kremlini./abcnews.al

Categories
Showbiz

Foto / Bes Kallaku hedh foton e parë me të bijën

Në muajin korrik ata u bënë prindër për herë të parë me një vajzë të cilën e pagëzuan me emrin Ajka.

Mirëpo deri më sot asnjëri prej të dyve nuk ka postuar asnjë foto të vogëlushes, por Bes Kallaku e “theu akullin”. Ai ka publikuar një foto ku shfaqet me të bijën e tij duke u lutur në kishë dhe ka uruar të gjithë besimtarët e krishterë.

“Gëzuar, Zoti ju rujt”, ka shkruar ai në foton me Ajkën.

Categories
Showbiz

FOTO/ Pamje nga shtëpia e re e Harry-t dhe Meghan janë mrekulli

Një shtëpi e përshtatur për një princ.

Dalin detaje të reja nga shtëpia në Windsor ku princ Harry dhe Meghan Markle do të jetojnë, pas shpërnguljes nga kështjella.

Kjo vilë është një dhuratë nga mbretëresha, pamje e së cilës janë siguruar nga US Weekly.

Meghan dhe princ Harry u martuan në maj të këtij viti dhe në tetor ato anonçuan lajmin se do të bëhën prindër për herë të parë.

Shtëpia e re është e përbërë nga 20 dhoma dhe gjashtë banjo përfshirë dhe dekoruar deri në detaje me motive floriri, ku bie në sy stili mondan, ndërtesa në fjalë ka luksin dhe klasin të ndërthurura mjeshtërisht.

Categories
Showbiz

Ertugrul të sillet me forcë në gjykatë

Një gjykatë turke ka vendosur që aktori i njohur, Engin Altan Duzyatan, të sillet me forcë para trupit gjykues për të dhënë dëshminë e tij në lidhje me një grup hakerash që akuzohen se kanë vjedhur llogaritë e rrjeteve sociale të 58 personave VIP në Turqi.

18 persona, 3 prej të cilëve nën masën e sigurisë ‘arrest me burg’ po gjykohen për shantazh me qëllim përfitimin e shumave të mëdha të parave nga personazhet e njohur. Ata u vidhnin fjalëkalimet e rrjeteve sociale si Instagram dhe Tëitter këngëtarëve dhe aktorëve turq, e më pas i shantazhonin.

Në mesin e shumë personazheve të njohur që ranë pre e hakerave është edhe Nesliah Duzyatan, bashkëshortja e aktorit, Engin Altan Duzyatan i cili luan rolin e Ertugrul në serialin me të njëjtin emër.

Në seancë gjyqësore është thirrur si dëshmitar edhe Duzyatan. Mosparaqitja e të cilit ka detyruar trupin gjykues të vendosë ‘sjelljen e tij me forcë’ për të dëshmuar.

/tvklan.al

Categories
Showbiz

FOTO/ Butrint Imeri dhe Kiara Titon në një lidhje? Flet më në fund këngëtari

Shpesh në media është aluduar për një lidhje të mundshme mes tyre, megjithatë ata nuk kanë konfirmuar asnjëherë asgjë.

Madje janë publikuar dhe foto ‘paparazzi’, ku Butrinti dhe Kiara shfaqen në shoqërinë e njëri-tjetrit në Shqipëri apo Kosovë Butrinti nuk ka preferuar të flasë shumë ose të prononcohet në media për këtë çështje.

I ftuar në emisionin “Nd’rrimi i Natës” këngëtari ka treguar se si qëndron e vërteta e marrëdhënies së tij me Kiarën.

Kiarën e kam shoqe dhe kur shkoj në Tiranë pi kafe me të. Se del me një vajzë nuk do të thotë që je në lidhje se unë kam nevojë të kem shoqe. Ka shumë njerëz që më shohin dhe thonë: ‘Uaaa është e dashura e Butrinitit’. Jam në raporte shumë të mira, dal me të, shumë raport normal”, – ka thënë këngëtari.

Ndërsa përsa i përket femrës së tij ideale, Butrinti ka treguar se duhet të jetë e sinqertë dhe të jenë si shok me njëri-tjetrin.

Categories
Showbiz

‘Gylseren’ dhe ‘Hazall’ zihen për të dashurin, ja historia e tyre

Aktorja e njohur turke Alina Boz është bërë e njohur për publikun shqiptar në rolin e ‘Hazall’ në serialin ‘Fate të kryqëzuara’.

Në film aktorja ishte e bija e ‘Gylserenit’ rol i cili u luajt nga aktorja e njohur turke Nurgul Yesilçay.

Marrëdhënia e tyre në serial ishte me ulje dhe ngritje po të dyja nënë e bijë ja dilnin gjithmonë që kjo marrëdhënie të rregullohej.

Por duket se kjo gjë nuk do të ndodhë në jetën reale.

Dy vajzat janë zënë dhe mendohet se shkak është bërë muzikanti Mithat Can Ozer.

Mithat ka qenë më parë në një lidhje me Nurgulin dhe tanimë është i dashuri aktual i 20-vjeçares Alina.

Mithat është 35 vjeç dhe me Alinën ka një marrëdhënie afër 1-veçare.

Categories
Showbiz

Turjan Hyska flet hapur: Ja arsyeja e vërtetë pse u largova nga Vizion Plus

Pas shumë vitesh në Vizion Plus, këtë sezon të ri televiziv, Turi u zhvendos në Tv Klan. Largimi i tij nga Vizioni u shoqërua me shumë bujë në media, por ai nuk kishte reaguar publikisht për këtë gjë. I ftuar në KafeIn në InTv, moderatori vendosi të sqarojë arsyen e largimit nga Vizioni.

“Pas shumë kohësh kam gjetur stimuj të rinj. Unë lëviza nga një vend ku kisha gjithë komoditetin, gjithë mirësinë dhe dashurinë rreth e rrotull. Lëviza për adrenalinë dhe për sfidë, pastaj kur i hyn sfidës gjithmonë ka një risk dështimi, por nuk e kam menduar gjatë, sepse më shumë kam menduar largimin nga Vizioni, sesa të shkuarit në Klan. Kam shkuar 14 vjeç aty dhe aty jam thinjur” -është shprehur Turi.

Ndërsa në lidhje me jetën personale ka treguar së martesa me Orinda Hutën po shkon shumë mirë, madje po punon me tre turne për t’u bërë më fëmijë.

Categories
Showbiz

Albano Bogdo flet për marrëdhënien me Jul Dedën pas zënkës: ‘I kam borxh …’

Rreth dy vite më parë Albano Bogdo dhe Julian Deda debatuan me njëri-tjetrin në një prej lokaleve të Tiranës, madje u tha se zënka degradoi edhe në dhunë fizike. Por pas kësaj ngjarjeje, Juli reagoi në Facebook duke sqaruar se bëhej fjalë për një debat profesional dhe se kur punon gjithë ditën me dikë është normale që të kesh mosmarrëveshje.

Kjo ngjarje është sjellë sërish në vëmendje ditën e djeshme në një intervistë që Albano ka dhënë për Tv Klan. “Ne jemi shokë të ngushtë dhe Juli është një nga njerëzit që më ka ndihmuar më shumë për çdo hall. I pari që vjen është Juli, Turi ose Visjani. Nuk jemi njerëz që dalim vetëm në skenë. Qajmë hallet, ndajmë gëzime”, -është shprehur aktori.

Po ashtu, Albano ka shtuar se karrierën ia ka borxh Turjan Hyskës dhe Julian Dedës, pasi të mos ishte për ata nuk do të ishte bërë askush.