Categories
Showbiz

FOTO/ Butrint Imeri dhe Kiara Titon në një lidhje? Flet më në fund këngëtari

Shpesh në media është aluduar për një lidhje të mundshme mes tyre, megjithatë ata nuk kanë konfirmuar asnjëherë asgjë.

Madje janë publikuar dhe foto ‘paparazzi’, ku Butrinti dhe Kiara shfaqen në shoqërinë e njëri-tjetrit në Shqipëri apo Kosovë Butrinti nuk ka preferuar të flasë shumë ose të prononcohet në media për këtë çështje.

I ftuar në emisionin “Nd’rrimi i Natës” këngëtari ka treguar se si qëndron e vërteta e marrëdhënies së tij me Kiarën.

Kiarën e kam shoqe dhe kur shkoj në Tiranë pi kafe me të. Se del me një vajzë nuk do të thotë që je në lidhje se unë kam nevojë të kem shoqe. Ka shumë njerëz që më shohin dhe thonë: ‘Uaaa është e dashura e Butrinitit’. Jam në raporte shumë të mira, dal me të, shumë raport normal”, – ka thënë këngëtari.

Ndërsa përsa i përket femrës së tij ideale, Butrinti ka treguar se duhet të jetë e sinqertë dhe të jenë si shok me njëri-tjetrin.

Categories
Showbiz

‘Gylseren’ dhe ‘Hazall’ zihen për të dashurin, ja historia e tyre

Aktorja e njohur turke Alina Boz është bërë e njohur për publikun shqiptar në rolin e ‘Hazall’ në serialin ‘Fate të kryqëzuara’.

Në film aktorja ishte e bija e ‘Gylserenit’ rol i cili u luajt nga aktorja e njohur turke Nurgul Yesilçay.

Marrëdhënia e tyre në serial ishte me ulje dhe ngritje po të dyja nënë e bijë ja dilnin gjithmonë që kjo marrëdhënie të rregullohej.

Por duket se kjo gjë nuk do të ndodhë në jetën reale.

Dy vajzat janë zënë dhe mendohet se shkak është bërë muzikanti Mithat Can Ozer.

Mithat ka qenë më parë në një lidhje me Nurgulin dhe tanimë është i dashuri aktual i 20-vjeçares Alina.

Mithat është 35 vjeç dhe me Alinën ka një marrëdhënie afër 1-veçare.

Categories
Showbiz

Turjan Hyska flet hapur: Ja arsyeja e vërtetë pse u largova nga Vizion Plus

Pas shumë vitesh në Vizion Plus, këtë sezon të ri televiziv, Turi u zhvendos në Tv Klan. Largimi i tij nga Vizioni u shoqërua me shumë bujë në media, por ai nuk kishte reaguar publikisht për këtë gjë. I ftuar në KafeIn në InTv, moderatori vendosi të sqarojë arsyen e largimit nga Vizioni.

“Pas shumë kohësh kam gjetur stimuj të rinj. Unë lëviza nga një vend ku kisha gjithë komoditetin, gjithë mirësinë dhe dashurinë rreth e rrotull. Lëviza për adrenalinë dhe për sfidë, pastaj kur i hyn sfidës gjithmonë ka një risk dështimi, por nuk e kam menduar gjatë, sepse më shumë kam menduar largimin nga Vizioni, sesa të shkuarit në Klan. Kam shkuar 14 vjeç aty dhe aty jam thinjur” -është shprehur Turi.

Ndërsa në lidhje me jetën personale ka treguar së martesa me Orinda Hutën po shkon shumë mirë, madje po punon me tre turne për t’u bërë më fëmijë.

Categories
Showbiz

Albano Bogdo flet për marrëdhënien me Jul Dedën pas zënkës: ‘I kam borxh …’

Rreth dy vite më parë Albano Bogdo dhe Julian Deda debatuan me njëri-tjetrin në një prej lokaleve të Tiranës, madje u tha se zënka degradoi edhe në dhunë fizike. Por pas kësaj ngjarjeje, Juli reagoi në Facebook duke sqaruar se bëhej fjalë për një debat profesional dhe se kur punon gjithë ditën me dikë është normale që të kesh mosmarrëveshje.

Kjo ngjarje është sjellë sërish në vëmendje ditën e djeshme në një intervistë që Albano ka dhënë për Tv Klan. “Ne jemi shokë të ngushtë dhe Juli është një nga njerëzit që më ka ndihmuar më shumë për çdo hall. I pari që vjen është Juli, Turi ose Visjani. Nuk jemi njerëz që dalim vetëm në skenë. Qajmë hallet, ndajmë gëzime”, -është shprehur aktori.

Po ashtu, Albano ka shtuar se karrierën ia ka borxh Turjan Hyskës dhe Julian Dedës, pasi të mos ishte për ata nuk do të ishte bërë askush.

Categories
Showbiz

FOTO/ Adelina Tahiri poston për herë të parë foton e të birit

Muajin e kaluar këngëtarja Adelina Tahiri u bë nënë për herë të parë.

Këngëtarja e shumë komentuar gjatë periudhës së shtatzanisë, solli në jetë një djalë që ia vendosi emrin Jon.
Ashtu si shumë nëna të tjera VIP edhe Adelina vendosi të mos postojë foto të plota të birit, por vetëm këmbët e vogla të tij.
Megjithatë duke parë Jonin teksa flën si ëngjëll nuk i ka rezistuar dot tundimit pa i bërë një foto të cilën e ka postuar në Instastory.

Kështu ky postim ka shënuar dhe herën e parë kur Adelina ka postuar një foto të plotë të birit.