Monday, November 19, 2018

Si të pastroni një vazo balte

Vazo balte
Keni apo do të blini vazo balte? Ja si t'i mbani të pastra ... me pak uthull të bardhë! Vazot e baltës janë shumë të...

Çfarë relaksi na vjen nga prania e një dritareje në mes...

Kur themi fjalën “dritare” secili nga ne do ta mendonim atë si një pjesë e pashmangshme e shtëpive tona, që shpesh herë, nuk ka...

Ujitja e bimëve me ujë të gazuar

Ballkon me lule
E dinit që një mënyrë praktike për tu kujdesur për bimët tuaja në shtëpi është ujitja e bimëve me ujë të gazuar? Sipas disa rezulteteve...

Jo vetëm festat “vishen” me dekore…

Të gjithë kemi menduar, para pushimeve dimërore, se pema juaj e Vitit të Ri apo edhe ambientet e shtëpisë suaj kërkojnë zbukurime të reja...

Shtoni fantazinë… në dhomën e fëmijës suaj!

Fëmijëve u duhet kreativitet dhe fantazi, për të jetuar moshën më bukur! Ja disa ide për dhomën e tyre:

Ide si të mobilojmë kuzhinën kur kemi pak hapësirë

Modele kuzhine
Si të mobilojmë kuzhinën... Keni një hapësirë tepër të vogël për kuzhina dhe nuk dini si ta arredoni? Ndonjëherë jo vetëm hapësirat e mëdha kemi mundësi...

Dekoroni shtëpinë tuaj në vjeshtë: detaje që nuk kushtojnë

Detaje interesante dhe që nuk i kushtojnë buxhetit tuaj, ju ndihmojnë të dekoroni shtëpinë gjatë stinës së vjeshtës. Bimë të thata, grurë, misër, gështenja,...

Ide kreative me gurë dekorativ

Një koleksion fotosh me disa ide kreative në dekorimin e ambjenteve tuaja me gurë. Nuk janë aspak të kushtueshme. Mjafton vetë dëshira dhe pak...

Jetoni në jeshile

Në 2014 natyra e ka ftuar veten e saj në shtëpitë tona. Shikoni sa ambiente të bukura shndërrohen nga përdorimi i ngjyrës jeshile.

Kujdesi për lulet në vazo

Koha t'i çoni lulet e shtëpisë me "pushime" Temperaturat po rriten dhe lulet që keni mbajtur brenda në shtëpi nuk do të dëmtohen nga i...

Ndrysho xhinsin e vjetër

1. Shtoji copë tjetër. Psh mund të përdorësh një shall të vjetër që s'të duhet më. 2. Zbardh xhinsin. Mund të përdorësh një ace, duke...

Si të bëjmë lule nga lëkura e portokallit

Sipas hapave të treguara në foto , qëroni portokallin tuaj në formë të rrumbullakët. Lëkurën e përftuar ngjiteni me njëra tjetrën dhe lëreni të...

Ide për mobilim ambjentesh me mobilje interesante

Shikoni fotot, për të patur disa ide për mobilim të veçanta, kreative dhe shpeshherë gazmore me mobilje interesante.

Ide origjinale si ndërtohet pema e familjes / Foto

Pema e familjes është një skemë që tregon paraardhësit. Ata janë njerëz të familjes tënde që kanë lindur para teje. Mësoni si të krijoni pemën...

Organizoni një festë surprizë

Të gjithë i kanë qejf surprizat. E ku ka më mirë se të kesh ditëlindjen dhe të shkosh për të takuar miqtë e tu...

Trendi i dekorimeve sipas Elle

Ndiqni videon e prezantuar për muajin Mars 2014:   [youtube https://www.youtube.com/watch?v=zzA6xKXgkcg]

Si të bësh foto të ndriçuara?

Kjo do të ishte një ide "Bëje vetë" vërtet e bukur, si dhuratë romantike, familjare apo edhe për të zbukuruar ambientet tuaja në shtëpi....

10 mënyra kreative të dekoruarit të varëseve të rrobave

Përse të përdorni varëse tipike plastike, që për më tepër, secili nga ne i ka ngjyra-ngjyra, duke bërë që dollapi ynë të ngjasojë me...

Ndryshoni modelin e bluzes suaj

Jeni mërzitur me bluzet e zakonshme t-shirt, nuk ju pëlqen më një bluze e vjetër? Mos e hidhni atë. Ju mund ta ndryshoni, duke...