Përfundojnë hetimet, merret vendimi për Khabib dhe McGregor

Khabib Nurmagomendov arriti të merrte një fitore të merituar përballë kundërshtarit të tij, Conor McGregor, në atë që u quajt “dueli i shekullit”. Luftëtari çeçen arriti të fitonte pas katër raundeve, por pasi përfundimit të duelit ai kapërceu ringun dhe filloi përleshjen me skuadrën e irlandezit. Ndërsa nga kjo situatë kaosi kanë përfituar edhe pjesëtarë […]

Planifikohet dënim i rëndë për Khabib, e zbulon kreu i UFC-së

Pas skandalit në UFC, Khabib Nurmagomedov mund të marrë një dënim të rëndë. Luftëtari i arteve marciale, Khabib Normagomedov është personi më i përfolur në rrjetet sociale, pas fitores ndaj Conor McGregorit. Presidenti i UFC-së, Dana White, ka thënë për “TMZ” se Komiteti Sportiv i Shtetit të Nevadas (NSAC) është duke bërë një hetim dhe […]