Zgjedhjet në FSHF, Bashkim Fino sfidon Armand Dukën

Zgjedhjet në FSHF, Bashkim Fino sfidon Armand Dukën

Ish-kryeministri Bashkim Fino mësohet se do të shpallë kandidaturën për President të Federatës Shqiptare të Futbollit që do të zhvillohet më 7 shkurt. Deri tani deputeti i Partisë Socialiste është kandidat i vetëm përballë Armand Dukës, ndërsa nuk dihet nëse do të ketë kandidatë të tjerë në garë. Ditën e enjte Fino do të prezantojë…

Trajneri del në konferencë shtypi si “Zorro” sikurse kishte premtuar

Trajneri del në konferencë shtypi si “Zorro” sikurse kishte premtuar

Trajneri i Shakthar Donetsk, Paulo Fonseca, u shfaq dje pas ndeshjes së fundit të Champions League në mënyrë të çuditshme. Në në konferencën për shtyp pas ndeshjes së fituar ndaj Manchester City ai u shfaq i veshur si “Zorro”, siç kishte premtuar. Kjo ishte mënyra e veçantë e tij e festimit, siç kishte premtuar se…

Plas te Juventusi, pas sherrit në dhomat e zhveshjes, 3 lojtarë kërkojnë largimin

Plas te Juventusi, pas sherrit në dhomat e zhveshjes, 3 lojtarë kërkojnë largimin

Në mediat italiane së fundmi është raportuar se ka patur përplasje në dhomat e zhveshjes mes futbollistëve të Juventusit. Lajmi që trazon jo pak ndjenjat e tifozëve juventinë jepet nga “Dagospia”, një portal që fokusohet kryesisht te skandalet dhe ngjarjet e papritura, që tërheqin vëmendjen. Sipas këtij portali, mes senatorëve të Juventusit dhe futbollistëve të…

U dënua me 9 vite burg për përdhunimin e shqiptares, reagon Robinho

U dënua me 9 vite burg për përdhunimin e shqiptares, reagon Robinho

Pas vendimit të gjykatës së Milanos që e dënoi me 9 vite burg brazilianin ish-futbollist të Milan, reagon Robinho, për veprën penale të dhunimit seksual në grup ndaj një vajze shqiptare, asaj kohe 22-vjeçare, në ngjarjen e ndodhur në vitin 2013. Sipas brazilianit që aktivizohet aktualisht te Atlético Mineiro, përfaqësuesit e tij ligjorë kanë marrë…

Gara për president të FSHF-së, Duka ‘thumbon’ Bashkim Finon

Gara për president të FSHF-së, Duka ‘thumbon’ Bashkim Finon

Armando Duka komentoi zërat për një kandidim të mundshëm të ish-Kryeministrit Bashkim Fino për postin e presidentit të Federatës Shqiptare të Futbollit. Në emisionin “Top Story” Duka vlerësoi figurën e Finos, ndërsa nuk ngurroi as të “thumbojë” kandidaturën e tij. Unë nuk di shumë mbi kandidimin e Finos, ndonëse e njoh mjaft mirë atë, sepse…

VIDEO/ Berisha bën mrekullinë, shikoni çfarë pritje!

VIDEO/ Berisha bën mrekullinë, shikoni çfarë pritje!

Portieri shqiptar Etrit Berisha ka qenë deçiziv në ndeshjen e sotme të skuadrës së tij Atalanta përballë Beneventos. Në minutën e 40-të, portieri shqiptar bën një pritje jetike për Atalantën. Sulmuesi i skuadrës mike Samuel Armenteros, pas një krosi godet me kokë nga një distancë e afërt me portën. Berisha hidhet dhe arrin të presë,…

Bastexhinjve u buzëqesh fati, kompania do paguajë për golin e anuluar të Messit

Bastexhinjve u buzëqesh fati, kompania do paguajë për golin e anuluar të Messit

Në ndeshjen e mbrëmshme të La Ligas mes Valencias dhe Barcelonës, Lionel Messit iu mohua një gol i rregullt, shkruan SYRI.net. Gjuajtja e tij e kaloi vijën fatale, por gjyqtari nuk akordoi gol. Sfida përfundoi me rezultatin e barabartë 1-1, por një kompani bastesh ka marrë vendimin e papritur. “Betfair” do paguajë klientët e saj…