Monday, November 19, 2018

“Vori-t” e Putinit, mafia mbi të gjitha mafiat

Rusinë e Vladimir Putinit e kanë quajtur shumë gjëra: kleptokraci, shtet me autoritarizëm post-modern, dhe, përshkrimi jo fort i mirëpritur i Barak Obamës, “fuqi...

Ja kush janë njerëzit më inteligjentë sipas shenjës së Horoskopit

Ka ardhur koha që të matni IQ-në tuaj astrologjike. Gjykuar sipas Mensa-s, gjeni është ai i cili arrin të fitojë 98 pikë në testin e...

Ja disa ide dhuratash shumë interesante për të dashurat tuaja për...

Ndihmoni me punët e shtëpisë Po mbajeni mend mirë këtë gjë. Nuk është nevoja të bëni çdo punë të mundshme, thjesht i dhuroni të dashurës...

Fshatarët vrasin dy pitonë gjigandë dhe më pas…

Dy pitonë gjigantë u vranë nga disa fshatarë të uritur në ishullin malajzian Borneo, të cilët i copëtuan dhe hëngrën mishin e tyre Vendasit i...

Shenjat e horoskopit që do të sakrifikonin familjen për karrierën

Shumë prej nesh kanë pritshëmeri aspak realiste kur bëhet fjalë për jetën ! Ëndërrojmë për gjithçka duam, por se kuptojmë se për të pasur...

Fituesja e lotarisë 560 milionë dollarë hedh në gjyq, kompaninë

Fituesja e lotarisë prej 560 milionë dollarëve muajin e shkuar ka paditur zyrtarët e lotarisë shtetërore duke tentuar që të ruajë anonimitetin e saj. Gruaja...

Grabitja / Kjo ishte shishja e vodkës që kushtonte 1.3 milionë...

Pronar i një lokali në Danimarkë ka deklaruar se i është grabitur një shishe e veçantë e vodke ruse, e cila kishte vlerë 1.3...

Komplote të fuqive “të vogla”: Zbulimi i bombarduesve bërthamorë sovjetikë në...

Në vitet ‘50, Bashkimi Sovjetik shkoi në rajonin e Arktikut, me pretendimin për të ndërtuar disa stacione kërkimore për qëllime shkencore, por në fakt...

Restoranti i shqiptarit në tre më të mirët në Palma de...

Bashkim Osmani nga Gjakova, para më shumë se 20 vitesh kishte vendosur që një pjesë të kapitalit të tij ta investoj në qytetin e...

Dy çiftet më të forta të horoskopit që mund të qëndrojnë...

"Dhe ata jetuan të lumtur derisa shenjat e horoskopit i ndanë", por jo në rastin e dy çifteve të mëposhtëm të cilët duket të...

Europa do të bllokojë sufllaqet e kebapin, po në Shqipëria çfarë...

Parlamenti europian do të votojë sot mbi ndalimin e përdorimit të substancave konservuese në mishin e ngrirë për hell vertikal. Konkretisht propozohet ndalimi i...

FOTO/ Njihuni me bjonden seksi, që mbrojti Erdoganin

Ajo është oficerja e quajtur Sofia Papajorgjiu, e shërben prej vitesh në shoqërimin e personaliteteve të huaja. Mes qindra agjentëve që garantuan sigurinë e presidentit...

Zgjidh drynin dhe zbulo një sekret për veten

Ky test do t’ju ndihmojë të zhyteni në thellësitë e mendjes tuaj dhe të pavetëdijshmen, tuaj për të mësuar fakte të rëndësishme për jetën...

Një lagje në Tetovë tregon se ka ende njerëz të mirë...

Shpesh dinamika e jetës na bënë egoistë dhe na bën të mendojmë vetëm për veten dhe për askënd tjetër. Rinia e lagjes 107 në Tetovë...

Video / Rrezikon jetën për të shpëtuar lepurin e egër

Kjo është video që po bën xhiron e botës. I riu, rrezikon jetën për të shpëtuar lepurin e egër. [youtube https://www.youtube.com/watch?v=sFMehG2tDcA?rel=0&showinfo=0]

Foto: Ja si duket një rast i vërtetë urgjent / Infermierja...

Një infermiere në Gjermani ka postuar në Facebook një foto, për t’u treguar pacientëve se si duket një “rast i vërtetë urgjent”. Infermierja Keith Keller,...

Instituti zviceran shokon maqedonasit, shumica e popullatës me prejardhje ilire

Instituti zviceran i gjenetikës, IGENEA ka nxjerrë të dhëna për prejardhjen dhe origjinën e popujve në rajonin e Ballkanit. Sipas rezultateve të këtij studimi...

Ky është shqiptari fatlum në SHBA fitoi 1 milion dollarë...

Shprehja “ Një në një million” ka kuptim për shqiptarin Edmond Niçaj, i cili fitoi lotarinë “Powerball” në Michigan, jo pak por një million...

Anu, burimi suprem i të gjithë autoritetit. Magjia e legjendave të...

Anu ishte një nga perënditë më të vjetra të panteonit sumerian, ai është konsideruar si babai dhe i pari mbret i perëndive, dhe ai...

A është Anastasia vajza më e bukur në botë?

Një 6-vjeçare nga Rusia është quajtur si “vajza më e bukur në botë”, duke ndjekur hapat e modeles franceze Thylane Blondeau. Anastasia Knyazeva ka tashmë...