Dy çiftet më të forta të horoskopit që mund të qëndrojnë bashkë përjetë

Dy çiftet më të forta të horoskopit që mund të qëndrojnë bashkë përjetë

“Dhe ata jetuan të lumtur derisa shenjat e horoskopit i ndanë“, por jo në rastin e dy çifteve të mëposhtëm të cilët duket të jenë lidhur me zinxhirët e dashurisë deri në përjetësi. Si gjithmonë yjet na tregojnë se ndikimi i tyre në jetën tuaj është i pashmangshëm, aq më tepër kur bëhet fjalë për…

Europa do të bllokojë sufllaqet e kebapin, po në Shqipëria çfarë do të ndodhë?
|

Europa do të bllokojë sufllaqet e kebapin, po në Shqipëria çfarë do të ndodhë?

Parlamenti europian do të votojë sot mbi ndalimin e përdorimit të substancave konservuese në mishin e ngrirë për hell vertikal. Konkretisht propozohet ndalimi i fosfateve te mishi i përdorur për kebab apo sufllaqe. Pala propozuese mbron argumentin se fosfatet mund të jenë përgjegjëse për rreziqe kardiovaskulare. Fillimisht në komisionin europarlamentar kjo masë kaloi pa asnjë…

FOTO/ Njihuni me bjonden seksi, që mbrojti Erdoganin

FOTO/ Njihuni me bjonden seksi, që mbrojti Erdoganin

Ajo është oficerja e quajtur Sofia Papajorgjiu, e shërben prej vitesh në shoqërimin e personaliteteve të huaja. Mes qindra agjentëve që garantuan sigurinë e presidentit Erdogan gjatë vizitës historike të tij në Greqi, vëmendjen e fotoreporterëve e ka tërhequr edhe një vajzë, e cila ndodhej në aeroport gjatë zbritjes së presidentit turk në aeroportin “Eleftherios…

Një lagje në Tetovë tregon se ka ende njerëz të mirë (Foto)

Një lagje në Tetovë tregon se ka ende njerëz të mirë (Foto)

Shpesh dinamika e jetës na bënë egoistë dhe na bën të mendojmë vetëm për veten dhe për askënd tjetër. Rinia e lagjes 107 në Tetovë është më aktivja në punë të përgjithshme dhe grupore për të bërë projekte të vogla dhe të nevojshme për lagjen dhe për banorët që jetojnë aty. Këtë herë ata kanë…

Foto: Ja si duket një rast i vërtetë urgjent / Infermierja publikon foton

Foto: Ja si duket një rast i vërtetë urgjent / Infermierja publikon foton

Një infermiere në Gjermani ka postuar në Facebook një foto, për t’u treguar pacientëve se si duket një “rast i vërtetë urgjent”. Infermierja Keith Keller, e bezdisur nga pacientët që vijnë pa ndonjë arsye për shërbime emergjente, ka publikuar kohët e fundit një fotografi të një dhome urgjence të spitalit për pacientët. Fotoja tregon një…

Instituti zviceran shokon maqedonasit, shumica e popullatës me prejardhje ilire

Instituti zviceran shokon maqedonasit, shumica e popullatës me prejardhje ilire

Instituti zviceran i gjenetikës, IGENEA ka nxjerrë të dhëna për prejardhjen dhe origjinën e popujve në rajonin e Ballkanit. Sipas rezultateve të këtij studimi rreth 30 për qind e popullatës në Maqedoni kanë prejardhje antike. Pastaj 20 për qind janë teuton, (fise gjermane me prejardhje ilire). Shkrimet e historianëve antikë dhe atyre të Mesjetës, vërtetojnë…

Ky është shqiptari fatlum në SHBA  fitoi 1 milion dollarë në lotari

Ky është shqiptari fatlum në SHBA fitoi 1 milion dollarë në lotari

Shprehja “ Një në një million” ka kuptim për shqiptarin Edmond Niçaj, i cili fitoi lotarinë “Powerball” në Michigan, jo pak por një million dollarë arriti të fitojë Niçaj në një biletë 1 dollarëshe. 41-vjeçari gjeti të pesë numrat në biletë, përkatësisht – 24-26-28-59-63 – me të cilët u shpall fitues. Babai i gjashtë fëmijëve…