Citroen me nje model te ri ne treg

Citroen-ds5Citroen i ri DS5 do te kete nje  cmim fillestar prej 22,400 paund kur te dale ne shitje ne Prillin e ketij viti ndersa versioni Hybrid 4 do te kete nje cmim fillestar prej 32,200 paundesh.Citroen e sheh DS5 si nje alternative perkrah makinave te tilla si BMW 3 Series duke ofruar nje kabine luksoze dhe nje ngarje sportive. Linja fillon me nje motor 1.6 HDI me 109 kuaj fuqi, por gjithashtu ofrohet nje model me nje motor 2.0 nafte 158 kuaj fuqi si dhe nje version me motor benzine Turbocharged 198 kuaj fuqi. Ne krye te listes eshte varianti hybrid diesel-electric.Kategoria DSign e Citroen vjen e pajisur me butoni Start te ndezjes pa patur nevoje per celes, kontroll te ngarjes, dritare elektrike perpara dhe pas, kondicioner dhe Bluetooth.  Modelet DStyle kane shtese ndenjeset e lekures, navigatorin satelitor dhe nje kamera te pasme per ecien me indietro, ndersa version DSport perfshin sendile lekure me masazh per te katert pasagjeret dhe sensore te perparem parkimi.Citroen parashikon se version DStyle me nje motor 2.0 nafte me 158 kuaj fuqi qe do te kete nje cmim prej 25,900 paund do te jete modeli me popullor i ketij version te ri qe Citroen do te hedhe ne treg.

Similar Posts