Dieta

Dieta braziliane

Nëse ja vlen, ndaje me miqtë...
Share on Facebook
Facebook
0Pin on Pinterest
Pinterest
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

dieta brazilianeDieta braziliane zgjat katër javë dhe me ndihmën e saj mund të humbni deri në 12 kilogramë. Do të hani 4-5 herë në ditë, ndërsa ushqimet themelore janë perimet dhe frutat.

MENUJA 7 DITORE:

E hënë
Mëngjesi: portokall, banane dhe një filxhan lëng portokalli;
Zamra: një gotë lëng portokalli dhe një copë buke të thekur;
Dreka: 100 gr. peshk të zier, 100 gramë sallatë nga perimet e pagatuara;
Darka: njësoj si mëngjesi;

E martë:
Mëngjesi: vezë të ziera butë, një filxhan lëng molle;
Zamra: një copë e vogël buke e thekur, një gotë lëng molle;
Dreka: 100 gr. mish të zier, 2 patate të ziera, 4 gjethe sallate të gjelbër.
Darka: 200 gr. peshk të zier, vezë shumë të ziera, sallatë të gjelbër, bizele të gjelbër.

E mërkurë:
Mëngjesi: një filxhan qumësht pa yndyrë, një copë buke të thekur;
Zamra: 100 gr. djath të payndyrshëm;
Dreka: 100 gr. oriz, 150 gr. sallatë me lakër të freskët me salcë të përbërë nga një limon dhe një lugë majdanoz të grirë imët;
Darka: 100 gr. mish të zier, një mollë, 4 gjethe sallate të gjelbër;

E enjte:

Mëngjesi: një filxhan lëng ananasi, 60 gr. ananas;
Zamra: një filxhan lëng ananasi, një copë e vogël buke të thekur;
Dreka: 100 gr. mish të zier, një copë e vogël djathi dhe një portokall.
Darka: 2 patate të ziera, 150 gr. sallatë nga karota e freskët e grimcuar me pak vaj;

E premte:
Mëngjesi: Një filxhan lëng molle dhe një copë e vogël buke të thekur;
Zamra: një mollë, një portokall;
Dreka: 150 gr. peshk të zier, 2 karota të vogla të ziera;
Darka: një pjatë supë perimesh, një pjatë krem supe nga kërpudhat ose një pjatë çorbë peshku, një copë e vogël buke;

E shtunë:
Mëngjesi: një gotë lëng molle, një copë buke të thekur;
Zamra: 150 gr. sallatë nga panxhari i zier i grimcuar, me pak vaj bimor;
Dreka: një pjatë supë perimesh, kërpudhash apo çorbë peshku, një copë e vogël buke;
Darka: 100 gr. kërpudha të fërguara, 100 gr. sallatë perime të pagatuara.

E dielë:
Mëngjesi: një banane, një grusht rrush të thatë;
Zamra: një gotë lëng karote, një copë e vogël buke të thekur;
Dreka: 100 gr. mish të zier, 100 gr. sallatë me lakër të freskët, qepë e bardhë dhe lëng nga 1 limon;
Darka: një pjatë me perime apo çorbë peshku nga kërpudhat, 100 gr. fruta, 4 gjethe sallatë jeshile;

Menuja përsëritet sipas nevojës prej 2 deri 4 javë, jo më gjatë.

Nëse ja vlen, ndaje me miqtë...
Share on Facebook
Facebook
0Pin on Pinterest
Pinterest
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Comment here