Categories
Dieta

Diete e shendetshme: për 1 javë humbisni kg e tepërta

Të shqetësuar për kilogramët e tepërta? Tashmë kjo është dieta e shëndetshme që vjen si zgjidhje për ju. Ju duhet veçse ta zbatoni dhe për një javë do keni rezultatet e shumëkërkuara.

Dita e parë

 • Mëngjes: Një filxhan caji me kos pa yndyre + 2 lugë gjelle corn flakes
 • Paradreke: Një fetë bukë të zezë + 1 fete të hollë djathë light (i lehtë)
 • Drekë: Sallatë me lakër-karrote+1 filxhan caji qiqra të ziera+ 1 luge gjelle vaj ulliri
 • Pasdite: 1 frut kivi
 • Darkë: Një tas të vogël me sallatë jeshile dhe qepë të njomë + konservë peshku ton

Dita e dytë

 • Mëngjes: 1 fetë buke me 1 fetë sallam diete dhe 1 fetë djathë kackavall light
 • Paradreke: 1 portokall
 • Drekë: 2 filxhan caji spinaq me oriz dhe 1 fetë të vogël buke të zezë
 • Pasdite:1 kos të vogël
 • Darke:1 vezë të zier + 1 filxhan caji perime të ziera në avull (brokoli+karota+laker)

Dita e tretë

 • Mëngjes:1filxhan qumësht + 1 filxhan corn flakes
 • Paradreke:1 fetë bukë integrale+ 1 fetë sallam
 • Dreke:1 filxhan caji oriz të zier me 1 lugë djathë kackavall të grirë+sallate perimesh të ziera në avull
 • Pasdite: 2 kërpudha të pjekura me pak lëng limoni
 • Darkë: lakra të egra + 1 fileto peshku

Dita e katërt

 • Mëngjes: 1 filxhan qumësht + 1 filxhan corn flakes të tipit All Bran
 • Paradreke: 1 portokall + 2 arra
 • Drekë: 1 filxhan fasule pllaqi të furrës+ sallatë jeshile dhe karrotë të zier + 1 fetë bukë integrale (thekre)
 • Pasdite: 1 kos të vogël + 1 mollë jeshile
 • Darke: 1 pjatë supë pule ose 1 pjatë sallatë me perime të ziera në avull

Dita e pestë

 • Mëngjes: 1 banane + 1 filxhani djathë (cottage)
 • Paradreke: 1 sanduic të vogël me dy feta të holla buke dhe 1 fetë djathë+1 fete sallam+1 gjethe sallatë jeshile
 • Drekë: 1 pjatë të cekët me thjerrëza + 1 lugë uthull
 • Pasdite: Sallatë frutash me 1 portokalle+ 1 mandarinë +1 mollë + 1 kivi+1 kos
 • Darkë: 1 pjatë supë peshku ose supë pule

E shtuna dhe e diela mund të hani normalisht duke plotësuar deshirën tuaj edhe me ndonjë embëlsirë të vogël. Por kujdes, mos e teproni.

Mund ta praktikoni si dietë herë pas herë sepse është mjaft e shëndetshme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *