Durrës / Abuzimi me 13-vjeçaren në hotel, dëshmon i riu: Tregonte më e madhe në moshë

I riu i arrestuar dje me akuzen e perdhunimit te nje vajze 13-vjecare ne nje hotel ne deshmine e tij, kundershton denoncimin e bere nga e mitura, duke thene se ai nuk ka ushtruar force e as kercenim ndaj saj.

Nga marrja në pyetje e punonjësve të hotelit dhe kontrolli i regjistrit të hyrje-daljeve, është mësuar dhe identiteti i 32-vjeçarit nga Tirana. Më pas, Policia e Durrësit arrestoi Tereziun me akuzën e marrëdhënies seksuale me të mitur. Ai dyshohet se në një hotel ka kryer marrëdhënie seksuale me shtetasen e mitur me iniciale D.P., 13 vjeçe, banuese në Krujë. Oficerët e Policisë kanë marrë në pyetje 32-vjeçarin në lidhje me ngjarjen për të cilën akuzohet, ku ai ka pohuar se vajza i kishte ngritur dorën teksa ishte duke lëvizur me makinë. “Nuk e njihja. Ajo më ngriti dorën dhe unë e përshëndeta. I kalova afër dhe i thashë nëse dëshironte të futej në makinë. Ajo pranoi dhe kështu vazhdoi më tej dhe përfunduam në hotel. Nuk e kisha idenë e moshës. Ajo nuk refuzoi kur i kërkova të shkonim në hotel. Ajo tregonte shumë më e madhe në moshë sesa ishte realisht”, ka pohuar Tereziu.

Por pavarësisht deklarimeve kontradiktore të vajzës së mitur dhe 32- vjeçarit, Policia nuk është mjaftuar me kaq, por ka nisur hetimet për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes. Nga ekzaminimet paraprake, vajza nuk rezulton të ketë shenja dhune në trup. Grupi hetimor është në pritje të ekzaminimeve për të vërtetuar nëse e mitura është defloruar. Denoncimi për zhdukjen e 13-vjeçares u bë nga motra e saj e madhe. Familjarët, të shqetësuar fillimisht, kanë kryer vetë kërkime, por me gjithë angazhimin e të njohurve, nuk mundën të binin në gjurmët e 13-vjeçares dhe më pas iu drejtuan Policisë.

Similar Posts