Personazhe

E mbani mend nënën e Elsës te ‘Pallati 176’, ja si duket sot aktorja Pavlina Mani

Nëse ja vlen, ndaje me miqtë...
Share on Facebook
Facebook
0Pin on Pinterest
Pinterest
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Pavlina Mani është një aktore e mirënjohur shqiptare e cila spikati në shumë role, duke filluar në 1966 në “Oshtimë në bregdet”, kur ishte ende studente, por edhe me pjesën Pallati 176, ne rolin e nënës së Elsës, një komedi e cila vazhdon dhe sot të pëlqehet nga të gjithë.

Seriali i njohur ‘Njerëz dhe Fate’ ishte një nga serialet e para shqiptare që do të mbetet gjatë në memorien e të gjithë publikut, për arsyen se trajtonte problematika të familjeve shqiptare dhe Pavlina luante rolin e Dritës, nënës së Florit.

Ajo spikati shumë me rolin e saj në këtë serial.

Ky ishte roli i fundit i aktores Pavlina Mani, e cila pas mbarimit të xhirimeve të serialit u largua së bashku me familjen e saj drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Ajo jeton në Amerikë prej më shumë se 16 vitesh dhe pamja e saj ka ndryshuar jashtëzakonisht shumë.

Nëse ja vlen, ndaje me miqtë...
Share on Facebook
Facebook
0Pin on Pinterest
Pinterest
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Comment here