Gjendet e mitura e zhdukur nga Kruja, ishte abuzuar seksualisht: Arrestohet 32-vjeçari

Vajza e mitur nga Kruja, 13-vjeçarja me iniciale D.P. është gjetur nga Policia e Durrësit, e abuzuar seksualisht nga një 32-vjeçar nga Tirana, Alfred Tereziiu. Policia i ka vënë prangat tereziut.

Fëmija ishte zhdukur pas mësimit të premten dhe motra e saj e saj kishte bërë denoncim në Polici.

NJOFTIMI I POLICISE

Specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Durrës arrestuan në flagrancë shtetasin Alfred Tereziu 32 vjeç, banues në Tiranë.

Tereziu dyshohet se në një hotel ka kryer marrëdhënie seksuale me shtetasen e mitur me inciale D.P. 13 vjeçe, banuese në Krujë.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprime të mëtejshme për veprën penale “Marrëdhënie seksuale ose homoseksuale me te mitur“parashikuar në nenin 100 të Kodit Penal.

Similar Posts