Categories
Sport

Grezda: Ja gjëja e parë që më shkoi në mendje pasi shënova golin

Nëse ja vlen, ndaje me miqtë...
Share on Facebook
Facebook
0Pin on Pinterest
Pinterest
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Pas fitores kundër Turqisë, ka folur për mediat dhe lojtari i Kombëtares, Eros Grezda. Autori i golit të tretë, tha për “RTSH” se golin ia dedikon babait.

Talenti foli dhe për të ardhmen e tij, për të cilën tha se merret babai me atë punë.

“Ishte një ndjesi e veçantë që të shënonim edhe pse ishim me një futbollist me pak në fushën e lojës.

Golin ia dedikoj babait tim dhe jam i lumtur që goli im i solli fitoren kombëtares.

E ardhmja? Nuk dua të flas për të ardhmen, pasi ndihem mirë te skuadra e Osijekut.

Zërat për Lacion? Nuk dua të flas për këtë gjë, pasi kam babain që merret me pjesën jashtë fushës.

Besimi i Panuçit? Nuk e prisja atë moment. Isha i emocionuar. Vendi i parë që më shkoi në mendje ishte te pankina, teksa Panuçi më hapi duart dhe e përqafova”

Nëse ja vlen, ndaje me miqtë...
Share on Facebook
Facebook
0Pin on Pinterest
Pinterest
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *