Personazhe

Isabella Rossellini: Ja pse braktisa qytetin, për të jetuar në fshat

Isabella Rossellini
Nëse ja vlen, ndaje me miqtë...
Share on Facebook
Facebook
0Pin on Pinterest
Pinterest
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Aktorja e famshme italiane, Isabella Rosellini rrëfen çastet më të rëndësishme të jetës së saj.

Ajo ndalet në momentin kur vendosi të braktisë qytetin vetëm për pasionin e saj. “Isha e lodhur nga smogu i qytetit dhe nga qëndrimi zgjuar gjithë natën për të pritur djalin tim. Qëndrimi mes gjelbërimit të frymëzon”, shprehet ajo.

Me elegancën e saj natyrale, buzëqeshjen e ndritçme, nëna e Ingrid Bergman, Isabella Rossellini në moshën 70-vjeçare ruan të njëjtën bukuri ashtu sikurse edhe në vitet e para të karrierës së saj.

“Jam antike”, shprehet me ironi, armikja e botox, flokëve të gjata, duke shtuar se i pëlqen të plaket me fytyrën e saj.

Vajzë e dy prindërve artistë, karrierën e saj artistike e ka nisur si modele, aktore, producente, regjisore, stiliste dhe tashmë është bërë një zonjë romantike fshati, pasi është larguar nga New York dhe është transferuar në Bellport.

“Këtë pasion e kam zbuluar fal mikut tim fotograf, Bruce Weber, pasi së bashku me bashkëshorten me ftonin shpesh nën shtëpinë e tyre. Udhëtoja me tren, Bellport është pranë New York por është një tjetër botë ka det dhe gjelbërim. Kam thënë: Përse nuk shkoj dhe unë të banojë në këtë vend fantastik? Nuk dëshiroja më të qëndroja në Manhattan, në trafik dhe smogun e qytetit, duke pritur zgjuar përgjatë gjithë natës djalin tim Roberto. Edhe atij i pëlqeu kjo ide dhe fillimisht shitëm apartamentin dhe tani jetojmë në natyrë. Është shumë bukur”, vijon ajo.

Rossellini është adhuruese e kafshëve dhe pëlqen të ketë në shtëpinë e saj pula, prej të cilave merr vezët e freskëta.

 

Nëse ja vlen, ndaje me miqtë...
Share on Facebook
Facebook
0Pin on Pinterest
Pinterest
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin