Kuzhina

Makarona me spinaq

Nëse ja vlen, ndaje me miqtë...
Share on Facebook
Facebook
0Pin on Pinterest
Pinterest
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Makarona me spinaq

makarona me spinaq

Ky variant i makaronave është tepër interesant për shkak të ngjyrës që ndryshon nga klasikja e makaronave me salcë të kuqe apo të bardhë. E për më tepër, është shumë e shijshme dhe e shëndetshme.

Përbërësit:

  • 500 gr makarona
  • 300 gr spinaq i zier
  • 100 gr djath Philadelphia
  • 1 filxhan kafeje me qumësht
  • 2 lugë vaj ulliri
  • 1 thelpi hudhër

Përgatitja:

Vendosim makaronat në zierje dhe ndërkohë fillojmë pregatitjen e salcës. Në tiganin e zakonshëm të salcave hedhim vajin e ullirit dhe një thelpi hudhër për aromë. Ndërkohë grijmë spinaqin në mikser dhe e kthejmë në krem. Kremin e përftuar e hedhim në tigan pasi kemi hequr hudhrën. E trazojmë pak sapo të skuqet paksa. Pas kësaj shtojmë djathin Philadelphia dhe e shkrijmë. Më pas shtojmë edhe qumështin. E rregullojmë salcën me kripë dhe shtojmë edhe një filxhan kafeje nga uji i makaronave. Pasi e lëmë për pak moment në zjarr, salca është gati dhe mund t’i hedhim makaronat.

Përgatiti: Romina Ziu

Nëse ja vlen, ndaje me miqtë...
Share on Facebook
Facebook
0Pin on Pinterest
Pinterest
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Comment here