Kuzhina

Makarona të dehura

Nëse ja vlen, ndaje me miqtë...
Share on Facebook
Facebook
0Pin on Pinterest
Pinterest
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Po po… mund t’i dehim edhe makaronat! Emrin makarona të dehura kjo pjatë e ka marrë për shkak të salcës aromatike me verë të kuqe.

Përbërësit:

  • 1 pras
  • 400 gr makarona
  • 1 gotë verë e kuqe
  • 50 gr djath pecorino ose kaçkavall
  • 30 gr gjalp
  • Kripë
  • Piper
  • Arrë moskat
  • 1 lugë e vogël sheqer

Pregatitja:

Makarona të dehura

E grijmë imët prasin dhe e kavërdisim bashkë me gjalpin në tigan. Më pas shtojmë verën sheqerin dhe arrën moskat dhe i lëmë për disa minuta në zjarr mesatar. Masën e pregatitur e hedhim në një mikser dhe aty shtojmë kripën dhe piperin dhe e grijmë deri sa të përftojmë një salcë homogjen. E hedhim sërisht salcën në tigan dhe shtojmë pak ujë nga zierja e makaronave. Shtojmë mbi të makaronat dhe djathin e grirë. Kjo pjatë mund të serviret me disa feta djathi dhe disa rrathë të hollë prasi.

Përgatiti: Romina Ziu

Nëse ja vlen, ndaje me miqtë...
Share on Facebook
Facebook
0Pin on Pinterest
Pinterest
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Comment here