Milani i gatshëm të shesë Paton

Milani është duke u përgatitur ta shndërrojë në para sulmuesin Alexandre Pato. Corriere dello Sport shkruan se klubi kishte qenë i gatshëm t’ia shesë atë Paris Saint-Germain që në janar, por kishte qenë sulmuesi që kishte refuzuar transferimin. Milani nuk ka qenë në gjendje të llogarisë shumë në të riun brazilian të shoqëruar nga lëndimet, dhe ai tashmë ka pësuar lëndimin e 13-të që nga viti 2010. PSG pritet të rikthehet në garë për Paton gjatë verës dhe Rossonerët nuk do ta bllokojnë largimin e tij.

Comments are closed.