Moyes: Duam fitore ndaj Liveproolit

Menaxheri i Evertonit, David Moyes, thotë se skuadra e tij do të shkojë sonte në fushë të Liverpoolit për të kërkuar fitore. Moyes ka mposhtur Redsat në katër raste që kur është bërë menaxher i klubit, në mars të vitit 2002, por ende nuk ka shënuar fitore në Anfield. Gjatë viteve Anfield ka qenë një vend i vështirë për të udhëtuar. Liverpooli ka vërtet një mbështetje të mirë dhe ata kanë një skuadër të mirë dhe kjo kurrë nuk ndryshon. Ndaj ne do të shkojmë në Anfield dhe do të përpiqemi të fitojmë kjo është gjëja e parë që përpiqeni të bëni. Dhe nëse nuk mund të fitoni, gjëja e radhës është të përpiqeni të barazoni”, ka thënë Moyes.

Comments are closed.