Ndrysho xhinsin e vjetër

1
1 768 lexime

shtoji cope tjeter

1. Shtoji copë tjetër. Psh mund të përdorësh një shall të vjetër që s’të duhet më.

zbardhi2. Zbardh xhinsin. Mund të përdorësh një ace, duke e hedhur në pjesë të ndryshme të xhinsit tuaj, më pas lageni me uje sipër xhinsin dhe lëreni për 10-15 min. Më pas, lajeni normalisht atë. Pas tharjes do të ketë nje efekt të tillë.

shtoji gura-pircina

3. Shto gura apo pirçina sipas dëshirës dhe kreativitetit tuaj.

gris-ngjyros

4. Gris dhe ngjyros. Grisi me ndihmën e një brisku në vendet që ti dëshiron xhinset tuaja dhe më pas, ngjyros me tush permanent fijet e grisura.

beji me pika

5. Bëji me pika. Për këtë mund të përdorësh perla të qepura, gura të ngjitur apo edhe pika me tush permanent.

Bëje vetë! iDituri.com

 

1
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
jolanda shkoder Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
jolanda shkoder
Lexues
jolanda shkoder

perfect