Panucci te Roma? Ja përgjigja që jep Duka për lajmin e bujshëm nga Italia

“Drejtues të Romës kanë nisur kontaktet me Christian Panuccin”, ky ishte lajmi i bujshëm nga mediat italiane që po përflasin një largim të teknikut italian nga Kombëtarja shqiptare.

I ftuar në emisionin “Kampionët” në “Vizion Plus”, presidenti i FSHF-së, Armand Duka ka folur për të vërtetën që qëndron pas këtij lajmi.

Raportohet se ka pasur telefonatë nga Roma për Panuccin…

Nuk e kam lexuar. Mund të jetë ndonjë “lajm i rremë”, mund të jetë e vërtetë ndonjë telefonatë. Por, besoj se nuk ndodh që një trajner profesionist si Panucci që të bëjë biseda të tjera në një kohë që është trajner i Shqipërisë. Nuk mund të komentoj. Mund t’ju them me bindjen timen që Panucci dhe të gjithë ata që janë profesionistë, të bëjnë negociata për kontrata ndërkohë që janë nën kontratë”, tha Duka.

Similar Posts