Categories
Arkiva

PS akuzon qeverinë për dështim në shëndetësi

Nëse ja vlen, ndaje me miqtë...
Share on Facebook
Facebook
0Pin on Pinterest
Pinterest
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Partia Socialiste e ka cilësuar shëndetësinë si një tjetër sektor ku mazhoranca ka dështuar. Deputetja e PS-së, Klodiana
Spahiu tha në një konferencë për mediat se i vetmi rekord i qeverisë është shtimi i listave të borxheve në farmaci.
“Vetëm 57 ditë na ndajnë nga 23 qershori, dita kur shqiptarët me votë të bashkuar do të largojnë kryeministrin e rrënimit të vendit, Sali Berishën. Pas 8 vitesh dështimesh dhe premtimesh boshe sektori i shëndetësisë gjendet në ditën e tij më të keqe”, tha Spahiu.

Nëse ja vlen, ndaje me miqtë...
Share on Facebook
Facebook
0Pin on Pinterest
Pinterest
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *