Kuriozitete

Pse këmishët e meshkujve e kanë këtë detaj

Nëse ja vlen, ndaje me miqtë...
Share on Facebook
Facebook
0Pin on Pinterest
Pinterest
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Gjithmonë e më pak i përhapur, por gjithsesi ky detaj vijon të jetë i pranishëm.

E keni pyetur ndonjëherë veten, se si ka mundësi që kamishat e meshkujve kanë një lloj unaze të qepur në pjesën e shpatullave?

Arsyeja duket se ka të bëjë me prakticitetin dhe kryesisht kjo lloj “unaze” qepej në kamishat e punëtorëve, të cilët mund të kishin nevojë që ti hiqnin dhe varnin, pa i dëmtuar.

Ky detaj në këmishë u përhap gjerësisht ndër vite, por kryesisht për ato “casual”.

Ndonëse në ditët e sotme ky detaj në këmishë duket shumë pak i përdorur në raport me të kaluarën, madje është hequr për arsye estetike, shkruan noa.al.

Por “locker loop” siç njihet ky detaj në kuzhinë, vijon ende të qepet, në nder të një stili klasik. /a.y/noa.al

Nëse ja vlen, ndaje me miqtë...
Share on Facebook
Facebook
0Pin on Pinterest
Pinterest
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Comment here