Aktualitet

Rama e përjashtoi nga PS, reagon deputeti i Laçit

Në mbledhjen e sotme të Asamblesë Kombëtare të PS-së kryeministri
Rama përjashtoi nga grupi parlamentar deputetin Gjetan Gjetani, pasi
sipas tij kishte kërkuar që të punësonte njerëz të afërt nën drejtimin e
policisë së Kurbinit.

Po vetë deputeti Gjetani nuk ka qenë aspak i habitur nga ky vendim i Ramës pasi jo më larg se dje ai denoncoi paaftësinë e policisë së Kurbinit, dhe heshtjen e tyre përballë krimit.

Në një reagim të shkurtër fill pas fjalës së Ramës Gjetani ka thënë se e ka ditur që dje që do të përjashtohej.

‘Një reagim të plotë do e bëj në vazhdim. Për momentin nuk di ç’të
them. E prisja. Kam marrë informacione që dje nga brenda partisë që do
më përjashtonte’, ka thënë Gjetan Gjetani për Newsbomb.

Related posts

Goditen shpërndarësit e heroinës në Durrës e Shijak, njeri kapet, tre në kërkim

Redaksia

Mimoza Hafizi për Blushin: Tentativa e tij uzurpuese dhe çekuilibri i tij etik po e çojnë drejt greminës projektin që ngritëm!

Redaksia

A ka fshehur para ‘nën dyshek’ Haki Çako sa ishte Drejtor i Përgjithshëm i Policisë?

Redaksia

Leave a Comment