Ranieri largohet nga Interi, zëvendësohet nga Stramaccioni

Claudio Ranieri nuk do të jetë më trajneri i skuadrës italiane të futbollit, Inter. Vendimi është publikuarm mbrëmjen e djeshme, kur është gjetur edhe formula e zëvendësimit të tij, nisur nga kontrata që skadonte në 30 qershor të 2013. Në vendin e tij deri në fund të kampionatit do të qëndrojë Andrea Stramaccioni. “Presidenti Massimo Moratti dhe e gjithë F.C. Kombëtare falenderojnë Claudio Ranieri dhe stafin e tij për profesionalizmin dhe angazhimin që ka treguar në drejtimin e skuadrës. F.C. Kombëtar komunikon gjithashtu edhe zëvendësimin e këtij posti nga Andrea Stramaccioni, i cili duke filluar që ditën e sotme do të jetë në stërvitje në qendrën sportive Angelo Moratti”, thuhet në deklaratën e klubit. Sot Ranieri do të firmosë divorcin dhe do të përshëndetet me të gjithë.

Comments are closed.