Categories
Aktualitet

Rrëzohet në det avioni amerikan, nuk dihet fati i pasagjerëve

Nëse ja vlen, ndaje me miqtë...
Share on Facebook
Facebook
0Pin on Pinterest
Pinterest
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Një avion i Marinës amerikane që mbante 11 pasagjerë në bord u rrëzua në det pranë brigjeve të Japonisë, në jug-lindje të Okinauanas.

Shkaku i rrëzimit është i panjohur dhe emrat e ekuipazheve dhe pasagjerëve janë duke u identifikuar në mënyrë që të lajmërohen të afërmit e tyre, tha marina në një deklaratë.

Megjithatë fati i tyre nuk dihet ende, pasi nuk është raportuar për të mbijetuar.

Aeroplani ishte nisur drejt aeroplanmbajtësit ‘USS Ronald Reagan’ në Detin e Filipineve.

Theksojmë se marina amerikane humbi 10 persona në gusht, kur një aeroplanmbajtës u përplas me një cisternë pranë Singaporit.

Nëse ja vlen, ndaje me miqtë...
Share on Facebook
Facebook
0Pin on Pinterest
Pinterest
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *