Categories
Tech

Samsung Galaxy Core Advance, telefoni më i ri në treg

Nëse ja vlen, ndaje me miqtë...
Share on Facebook
Facebook
0Pin on Pinterest
Pinterest
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Samsung-Galaxy-Core-AdvanceSamsung ka prezantuar telefonin e ri inteligjent të familjes Galaxy, Galaxy Core Advance 4.7-inç.Për të mos u ngatërruar me telefon 4.3-inç me emrin Galaxy Core të prezantuar në maj, pajisja e re Android vjen me një procesor dual-core 1.2GHz, 1GB RAM, 8GB memorie të brendshme (që zgjerohet deri në 64GB me anë të kartave microSD), një kamerë 5 -megapikselë dhe një bateri 2.000 mAh.

Butonat fizike për funksionet më shumë ose më pak standarde të Android – menyja, shtëpi dhe mbrapa – janë detaje që e bën atë të ndryshëm nga shumica e telefonave në familjen Galaxy.

Galaxy Core Advance vjen me sistemin Android 4.2 dhe mbështet Wi-Fi, USB 2.0, BT 4.0 dhe HSPA. Pajisja do të vijë në dy ngjyra, blu e errët dhe në të bardhë dhe do të jetë në dispozicion në fillim të vitit të ardhshëm me një çmim ende të pazbuluar.

Nëse ja vlen, ndaje me miqtë...
Share on Facebook
Facebook
0Pin on Pinterest
Pinterest
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *