Browsing Tag

bukuri

Maska për fytyrën të bëra vetë

Të kesh një lëkurë të hidratuar, të butë dhe me shkëlqim nuk është e thënë të shpenzosh shuma marramendëse. Janë produkte të  cilat gjithkush nga ne i ka në shtëpi dhe që mund të përdoren shumë lehtësisht, pa kosto të madhe dhe me…
Read More...

Si zhduket zbokthi në flokë?

Dëshironi flokë pa zbokth, me shkëlqim dhe të padëmtuar? Atëherë provojeni këtë maskë, të bërë vetë në shtëpi, me përbërës lehtësisht të gjetshëm. Përbërësit: 1-2 filxhana kos 1/2-1 filxhan vaj ulliri Kjo maskë ju jep shkëlqim dhe…
Read More...

Maska për flokë të shëndetshëm

Përkujdesja personale është thelbësore për bukurinë tuaj. Flokët, fytyra dhe trupi kërkojnë çdo ditë një kujdes të veçantë. Shumë i drejtohen klinikave apo edhe salloneve të bukurisë, por ne sot do t’ju japim disa zgjidhje më ekonomike dhe…
Read More...

Ishujt Seishel me prurje turistike

Ishujt Seishel duket se kane rilindur per sa i perket industrise turistike. Arkipelagu i famshem dhe me nje bukuri ta jashtezakonshme natyrore po perjeton nje nje periudhe me rritje te fuqishme te prurjeve turistike.Edhe pse te prekur nga…
Read More...