Banane e karamelizuar

Banane e karamelizuar Banania e karamelizuar ose “flambé” është jo vetëm një recetë e veçantë dhe pak me natyrë ekzotike, por në të njejtën kohë e thjeshtë dhe e shpejtë për tu realizuar. Për veçantitë që ka, kjo recetë është e përshtatshme për raste të veçanta si për shembull darka të rëndësishme. Përbërësit: 4 banane […]

Fletë zemre për Shën Valentinin

Një ëmbëlsirë interesante, e shijshme dhe e lehtë për t’u përgatitur. Për më tepër është në formë zemre, perfekte për Shën Valentinin. Përbërësit për 4 persona: Një pako me petë sfogliat 250 gr reçel qershije ose luleshtrydhe 40 gr sheqer Përgatitja: Fillimisht ngrohni furrën në 220 °C. Hapni petën dhe filloni ta shponi në të […]