Telashe për Facebook

Fejsbuku, kolosi prej dy miliardë përdoruesish që pikërisht mbi të dhënat i ka ngritur themelet e tij, ndodhet përballë një vështirësie ligjore që mund të shkaktojë një efekt domino shumë të madh. Dhe pasojat e mundshme të të cilit janë të pallogaritshme. E gjitha nis nga një vendim i një gjykate në Berlin, që në […]

Mesazhi frymëzues i Zuckerberg në 14 vjetorin e Facebook: Është një moment për të reflektuar

Facebook është shndërruar në rrjetin më të madh social në botë, me miliona përdorues. Dje në ditëlindjen e 14-të të platformës më të madhe sociale, themeluesi Mark Zuckerberg me anë të një statusi ka rrëfyer gjithë rrugëtimin e tij në pak fjalë. Gjenialiteti që nis na bankat e shkollës në Harvard dhe që shkon deri […]

Facebook sjell opsionin e shumëpritur

I quajtur Snooze, ky është opsioni i fundit nga Facebook. Në listën tonë të miqve keni shumë nga ata që na bezdisin me postimet e tyre të shpeshta dhe për të cilat ne nuk kemi interes. Facebook së fundmi ka lëshuar opsionin Snooze i cili ju mundëson që për një periudhë të caktuar kohore të […]

Faqet më popullore të Facebook në Shqipëri : Janar 2014

Socialbakers.com ka nxjerrë, sipas disa kritereve fanpages të suksesshme që kanë më shumë ndjekësa, cilat faqe kanë më shumë fansa në Shqipëri, dhe jashtë dhe që janë të rankuara më mirë. Në vendin e parë është Texas HoldEm Poker, ose i ashtuquajturi Pokeri i Facebook. Në vendin e dytë është Ermal Mamaqi përsa i përket […]